امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43156
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 66
احمد نادعلیان هنرمند محیطی در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره مطالباتی که هنرمندان محیطی از معاونت هنری در دولت یازدهم دارند گفت: با توجه ...

احمد نادعلیان هنرمند محیطی در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره مطالباتی که هنرمندان محیطی از معاونت هنری در دولت یازدهم دارند گفت: با توجه به مسائل بحران جهانی در زمینه کمبود انرژی از جمله آب و آلودگی آب‌ها،‌مسائل خاک و آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌توان از هنر به ویژه هنرهای محیطی در راستای ارتباط میان انسان، طبیعت و مشکلات دنیای امروز بهره‌‌برداری کرد و بخش دولتی می‌تواند با بسترسازی و فراهم کردن عرصه مناسب برای فعالیت در زمینه هنرهای محیطی در این زمینه تأثیرگذار باشد.

او با اشاره به این که توجه چندانی به هنر محیطی در کشور صورت نمی‌گیرد گفت:‌ نمایشگاه‌های مشابه بسیاری در کشور برگزار می‌‌شود اما به جز یک نمایشگاه که از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران در زمینه مسائل شهری با استفاده از هنرهای محیطی برگزار شد، به یاد ندارم بخش دولتی در این زمینه فعالیتی کرده باشد.

نادعلیان گفت: هنرهای محیطی عملکرد خلاقانه‌ای در دل طبیعت دارد که اگر هنرمندان این حوزه مورد حمایت قرار بگیرند،‌ این هنر نیز بیشتر دیده و شناخته خواهد شد.

این هنرمند محیطی همچنین خواستار سپردن مسائل هنری به اهل هنر شد و گفت: هنرمندان جوان در زمینه هنرهای محیطی نیازمند فضایی برای تنفس و ارائه آثارشان هستند و خواسته من نیز تنها رفع مزاحمت از سوی بخش دولتی در ارائه آثارم ، پیگیری سرقت‌ آثارم در زمینه هنرهای محیطی و ممانعت از تخریب آنهاست.

وی تأکید کرد: هنرهای محیطی ماهیت فیزیکی ندارند و با انتشار تصاویر این آثار، متأسفانه بسیاری به خود اجازه می‌دهند که از روی این آثار دست به نمونه سازی بزنند که این موضوع باید حل و فصل شود.

به گزارش فارس، احمد نادعلیان سالهاست که در زمینه برگزاری جشنواره‌های هنر محیطی در نقاط مختلف کشور، به صورت مستقل و گاه با حمایت بخش خصوصی فعالیت دارد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها