امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43161
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برگزارکنندگان جشنواره فیلم لندن از حضور 234 فیلم سینمایی در این دوره از رقابت‌ها خبر دادند که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برگزارکنندگان جشنواره فیلم لندن از حضور 234 فیلم سینمایی در این دوره از رقابت‌ها خبر دادند که از مجموع این فیلم‌ها، 22 فیلم قرار است رونمایی شود.

از جمله این فیلم‌ها می‌توان به فیلم‌های «نیروی جاذبه»،«روز کارگر»، «زن نامرئی»، «آبی‌گرمترین رنگ است» (برنده نخل طلای کن امسال)، «جنبش‌های شبانه»، «درون لوین دیویس»، «12 سال یک برده» و «زیر پوست» اشاره کرد. 

امسال همچنین 13 فیلم در بخش مسابقه برای ربودن جایزه اصلی با یکدیگر رقابت خواهند کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به «دابل» ساخته «ریچارد آیوآد»، «زیر پوست» ساخته «جاناتان گلیزر»، «ظرف ناهار» ساخته «ریتش باتارا»، «پارک‌لند» ساخته «پیتر لندزمن» و «غول مغرور» ساخته «کلیو بارنارد» اشاره کرد.

در بخش رقابتی مستند نیز فیلم‌سازان مشهوری چون «آلکس گیبنی»، «فردریک وایزمن» و «مارک کوزین» حضور دارند.

فیلم «گذشته» ساخته «اصغر فرهادی» و فیلم جدید «آندره وایدا» با نام «مرد امید» نیز از دیگر فیلم‌های شرکت‌کننده در جشنواره امسال است.

نکته جالب توجه در جشنواره امسال لندن، وجود نام «جعفر پناهی» در فهرست فیلمسازان این دوره از رقابت‌هاست، به نظر می‌رسد که نام این فیلمساز ایرانی به شکل عجیبی به پای ثابت جشنواره‌های سینمایی غرب تبدیل شده است.

جشنواره فیلم لندن امسال  9 اکتبر با نمایش فیلم «کاپیتان فلیپز» افتتاح شده و 12 اکتبر نیز با نمایش فیلم «نجات آقای بانکز» ساخته «استفان فیرز» به کار خود پایان خواهد داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها