امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43206
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طبق نظرسنجی‌ مشترک «ای بی سی نیوز/واشنگتن پست»، 6 نفر از هر 10 آمریکایی مخالف حملات موشکی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طبق نظرسنجی‌ مشترک «ای بی سی نیوز/واشنگتن پست»، 6 نفر از هر 10 آمریکایی مخالف حملات موشکی یکجانبه آمریکا علیه سوریه و حتی بیشتر از آن مخالف مسلح کردن شورشیان مخالف سوریه هستند.

در این نظرسنجی که از روز چهارشنبه تا یکشنبه انجام گرفته است نشان داد که 59 درصد از مردم آمریکا با توجه به اینکه دولتشان اعلام کرده که دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی در جنگ داخلی استفاده کرده است، با حملات موشکی آمریکا در سوریه مخالف هستند و تنها 36 درصد از آنها از حملات موشکی امریکا در دمشق حمایت می‌کنند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان داد که 46 درصد از مردم آمریکا اعلام کردند که اگر همپیمانان آمریکا همچون انگلیس و فرانسه مشارکت داشته باشند، از حملات هوایی علیه سوریه حمایت می‌کنند و 51 درصد از آنها در این شرایط نیز با حمله آمریکا علیه سوریه مخالفت کردند.

از دیگر نکاتی که از نتایج این نظرسنجی نشان داد این بود که 70 درصد از آمریکایی‌ها مخالف تأمین سلاح مخالفان سوریه توسط آمریکا و همپیمانان این کشور هستند.

پس از مداخله نظامی آمریکا در دو جنگ عراق و افغانستان، افکار عمومی آمریکا از مداخله نظامی کشورشان در جنگ‌های کشورهای دیگر خسته شده است.

در نظرسنجی‌ مشترک ای بی سی/ واشنگتن پست که در ماه دسامبر صورت گرفت، 73 درصد از آمریکایی‌ها اعلام کردند که واشنگتن نباید در وضعیت سوریه مداخله کند.

نظرسینجی مشترک ای بی سی نیوز/واشنگتن‌پست از 28 آگوست تا اول سپتامبر 2013 به زبان اسپانیایی و انگلیسی و در یک نمونه تصادفی در سطح ملی که شامل یکهزار و 12 بزرگسال بودند با درصد خطای 3.5 درصد انجام گرفت.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها