امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43214
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، به دنبال درج خبری با تیتر «رمان «قدیس» به جای فرانکفورت در لندن رونمایی می‌شود» موسسه فرهنگی هنری و انتشارات بین ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، به دنبال درج خبری با تیتر «رمان «قدیس» به جای فرانکفورت در لندن رونمایی می‌شود» موسسه فرهنگی هنری و انتشارات بین المللی الهدی این خبر را تکذیب کرد.

روابط عمومی موسسه بین المللی بین المللی الهدی در واکنش به انتشار این خبر، در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این موضوع را تکذیب و اعلام داشت این موسسه پس از اعلام انصراف مرکز ساماندهی ترجمه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از ترجمه کتاب قدیس نوشته ابراهیم حسن بیگی، کار ترجمه این اثر را بر عهده گرفته است.

در این تکذیبیه آمده است: موسسه الهدی به منظور نشر هدفمند این کتاب در عرصه بین الملل مذاکره با چندین ناشر بین المللی از جمله انتشارات «شمع و مه» را آغاز کرد که این رایزنی‌ها هنوز ادامه دارد و به نتیجه نهایی نرسیده است. اما در این میان آقای شحنه تبار مدیر انتشارات شمع و مه از انتشار قریب الوقوع ترجمه رمان قدیس خبر داده است! و این در حالی است که امتیاز کامل ترجمه این اثر متعلق به موسسه بین المللی الهدی است و هرگونه ارایه آن در قالب مکتوب یا نسخه الکترونیکی با تصمیم الهدی خواهد بود.

گفتنی است، افشین شحنه‌تبار، مدیر انتشارات «شمع و مه» روز گذشته در گفت و گویی گفته بود: از ابتدای سال جاری در تلاش بودیم تا ترجمه انگلیسی رمان «قدیس» اثر ابراهیم حسن‌بیگی را برای عرضه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت منتشر کنیم. حتی برنامه رونمایی از این اثر در نمایشگاه فرانکفورت نیز ترتیب داده شده بود،‌ اما متأسفانه این کتاب تا نمایشگاه فرانکفورت منتشر نمی‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار