امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 26
۰۳:۳۰
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43218
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، علی جنتی لحظاتی پیش در مراسم بیست و دومین اجلاس سراسری نماز در خرم‌آباد‌ گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، علی جنتی لحظاتی پیش در مراسم بیست و دومین اجلاس سراسری نماز در خرم‌آباد‌ گفت: عالم کائنات را اگر به دیده جان نگاه کنیم همه در ستایش برای مهبوت و سپاس عاشقانه و خاضعانه آرام می‌گیرند و ستایش می‌کنند.

وی با بیان اینکه ‌آیا می‌شود کائنات ستایش کنند و اشرف مخلوقات از این ستایش بی‌نصیب بمانند، اظهار داشت: گرایش انسان به معنویت ریشه در خصلت او دارد و نماز و نیایش جویبار زلالی است که ریشه‌های حقیقت‌جویی در نهاد انسان آبیاری می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نماز محکم‌ترین رشته میان عبد و مولاست، تصریح کرد: نماز رشته‌ای است که میان عبدی و روح ملکوت انسان را پیوند می‌زند.

جنتی اظهار داشت: مردمی که دل به حقیقت سپرده‌اند نماز را از جان دوست دارند زیرا که با اقامه نماز دل آرام می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه نماز انسان را پاک و زلال می‌کند، گفت: نماز جامعه را به سوی پاکی و زلالی می‌برد و وقتی درهای مسجد به سوی بندگان باز است هیچ وقت آن انسان و به بدی نمی‌رود.

جنتی ‌با بیان اینکه امروز در بحث مساجد، در جاهای مختلف مشکل وجود دارد که باید این مشکل برطرف شود، اضافه کرد: در فرهنگ دینی ما رمز مسلمانی، نمازگزاری است و این مرز را باید مرزبانی کرد.

وی با بیان اینکه ‌نماز نشانه مسلمانی است و اگر این نشانه محدود و کمرنگ شود نشانه‌ای از مسلمانان باقی نمی‌ماند، تصریح کرد: دشمنان نماز، در بیرون از مرزهای کشور بلکه در میان خودمان هم وجود دارند زیرا عمود دین نماز است.

جنتی خاطرنشان کرد: بنابراین به اندازه دین، دشمن وجود دارد و دین نمازگزار واقعی است زیرا نماز محراب و مسجدی نمی‌خواهد، دل‌ها و زبان‌هایی می‌خواهد که از روی صدق سخن بگویند.

جنتی یادآور شد: برماست که مسجدهای آباد و معراج‌های زیبا بسازیم اما بدانیم که این نیمه کوتاه کار است و نیمه طولانی امانت‌داری مبلغان و منادیان نماز است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: در ایران هرکسی خدمتی به نماز دارد عضو این ستاد است و شورای دینی نیز عضو کوچکی از ستاد نماز است.

وی افزود: باید بکوشیم که از همه ابزارهای موجود مانند کتاب، سینما، رسانه و غیره استفاده کنیم.

جنتی تاکید کرد: منشور ما در این راه خداپسندانه 22 پیام رهبری در این اجلاس است که هرکدام را به دیده جان می‌خریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اذعان داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد گام‌های بزرگی در این زمینه برداشته است و همه ارگان‌ها به این اعتقاد دارند که بویژه در قشر جوان آسان‌تر و نتیجه آن بیشتر است.

وی افزود: خواسته جوانان زبانی نرم است، ویژگی‌ که در فرهنگ و هنر اسلامی کمتر دیده می‌شود و وزارت در سال‌های گذشته با تکیه بر همین ظرفیت‌ها اهتمام مجدانه‌ای داشته است که مهمترین این فعالیت‌ها اختصاص بخش عمده‌ای از بودجه به بخش فرهنگ به ویژه با موضوع نماز است.

جنتی یادآور شد: برگزاری نمایشگاه و مسابقات، هدایت پژوهش‌های کاربردیف برگزاری دوره‌های نماز و تجلیل از برگزار کنندگان ترویج فرهنگ رفیع نماز از برنامه‌های این وزارت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیست و دومین اجلاس سراسری نماز امروز با موضوع بخش زندگی انتخاب شده این امر یکی از موارد مورد تائید مقام معظم رهبری است و ما باید سبک زندگی خودمان را از نماز و محتوای رفیع آن الهام بداریم.

جنتی گفت: من در طول دو دوره ماموریتی که در کویت داشتم 1250 مسجد در این کشور وجود دارد.
انتهای پیام/85001/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار