امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43219
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 79
علی‌اصغر فانی لحظاتی پیش در بدو ورود به اجلاس سراسری نماز در خرم‌آباد در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

علی‌اصغر فانی لحظاتی پیش در بدو ورود به اجلاس سراسری نماز در خرم‌آباد در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: وظیفه اصلی آموزش و پرورش اقامه نماز است، زیرا تربیت بچه‌ها در مدارس به عهده این نهاد گذاشته شده است.

وی افزود: نماز رکن اصلی دین است و آموزش و پرورش وظیفه تربیت فرزندان این مرز و بوم را به عهده دارد و وظیفه خود می‌داند که اقامه نماز و تقویت روحیه نماز را در بین بچه‌ها ایجاد کند.

فانی یادآور شد: اقامه نماز در مدرسه یکی از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش است، اما در این زمینه مشکلاتی نظیر نبود ائمه جماعت در مدارس و فضاهای مناسب است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در مدرسه‌ای که کارکنان و مدیر آن همراه با بچه‌ها در نماز جماعت شرکت کند، آن نماز جماعت جان می‌گیرد.

این مسئول تصریح کرد: ما نسبت به نماز تکلیف داریم و به همین دلیل و در آستانه بازگشایی مدارس تصمیم گرفتیم که در اجلاس سراسری نماز در خرم آباد شرکت کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی می‌شوید یا خیر، گفت: این را روز گذشته هم اعلام کرده‌ام که بعنوان وزیر پیشنهادی قطعاً به مجلس معرفی خواهم شد.

فانی تصریح کرد: نگاه وزارت من نسبت به بحث نماز، یک نگاه مثبت است زیرا با نماز بیگانه نیستم و سال‌ها در این زمینه در وزارت آموزش و پرورش خدمت کرده‌ام.

وی افزود: احساس می‌کنیم که بزرگترین تکلیف نماز و نمازخوانی به عهده آموزش و پرورش است.
انتهای پیام/85003/ن40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها