امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43228
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدصادق اکبری در مراسم افتتاح همایش دو روزه توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد جوانان در حوز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدصادق اکبری در مراسم افتتاح همایش دو روزه توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد جوانان در حوز اشتغال در مورد اهداف برگزاری این همایش گفت: فراهم آوردن بستری مناسب برای هم‌فکری و هم اندیشی، آموزش، ارتقای مهارت و بالابردن ظرفیت از جمله اهدافی است که طی 6 دوره و در حوزه‌های مختلف در سطح کشور دنبال می‌شود.

معاون ساماندهی امور جوانان ادامه داد: در سایه کلام مقام معظم رهبری شاهد توفیقات گسترده جوانان و حرکات رو به جلوی آن‌ها در عرصه‌های ورزشی، فرهنگی و اقتصادی هستیم که بخشی از آن در این همایش مورد رصد و تجلیل قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به جمعیت 38 درصدی جوانان 25 تا 29 سال کشور گفت: همیشه مبحث اشتغال و مسکن از دغدغه‌های مسئولان بوده است که این خود آسیب شناسی فضاهای کسب و کار را طلب می‌کند.

اکبری در ادامه به عوامل آسیب شناسی کسب و کار، نفتی بودن ساختار اقتصادی کشور و فقدان یک برنامه عملیاتی گسترده و فراگیر اشاره کرد و افزود: از اولویت‌های سازمان‌های مردم نهاد باید توجه به عرصه کار آفرینی و پیگیری و هم‌فکری جدی در زمینه فراهم کردن کار و کار آفرینی در بین جوان باشد.

معاون ساماندهی امور جوانان تأکید کرد: آنچه ما در عرصه جوانان نیاز داریم نقشه راه و سندی است که اهداف مشخص و وظایف و تکلیف سایر دستگاه‌ها نسبت به امور جوانان در آن مشخص باشد که در حال حاضر این اسناد تهیه شده است.

دوره توانمندسازی سمن‌های تخصصی اشتغال به همت اداره کل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان، همکاری و مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سمن‌های این حوزه در راستای سیاست‌های هم افزایی و توانمندسازی سمن‌های جوانان و توسعه مشارکت آنان در عرصه‌های اجتماعی، برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها