امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43232
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی‌میل»، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس امروز یکی از مشاوران ارشد خود را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی‌میل»، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس امروز یکی از مشاوران ارشد خود را به دلیل رأی ندادن وی به اقدام نظامی علیه سوریه، برکنار کرد.

«جسه نورمن» عضو حزب محافظه‌کار و مشاور سیاستگذاری نخست‌وزیر هفته گذشته از طرح «دیوید کامرون» برای همراهی آمریکا در اقدام نظامی علیه سوریه، حمایت نکرده است.

طرح کامرون هفته گذشته با اختلاف 13 رأی با مخالفت پارلمان مواجه شد. این در حالی است که مجموعا 39 نفر از اعضای حزب محافظه‌کار با حزب رقیب یعنی «کار» همصدا شده و علیه طرح کامرون رأی دادند. 31 نفر دیگر از اعضای این حزب هم که نورمن هم جزو آن‌هاست، به کلی رأی ندادند. 10 نفر نیز در جلسه رأی‌گیری غایب بودند.

پیشتر هم روزنامه دیلی‌تلگراف گزارش داده بود که کامرون قصد دارد احتمالا دستکم 5 نفر از اعضای کابینه خود را که علیه این طرح ر‌أی داده و یا به کلی به آن رأی نداده بودند را اخراج کند. دیلی‌میل نوشته است این اولین مورد از این اخراج‌هاست، اما انتظار می‌رود موارد دیگری هم در راه باشد.

«آلن دونکان»، «دیوید گوئیک» و «استیو وب»‌وزرایی هستند که در تعطیلات بوده و در روز رأی‌گیری در مورد طرح دولت برای اقدام نظامی علیه سوریه، در پارلمان حضور نداشته‌اند. «جاستین گرینینگ» وزیر توسعه بین‌الملل و «مارک سیموندز» یکی از مسئولان ارشد وزارت خارجه انگلیس هم ادعا کرده‌اند که در جلسه‌ای بوده و متوجه نشده‌اند که رأی‌گیری آغاز شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها