امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43241
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 214
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مراسم تقدیر از مهدی مریزاد عکاس مبلغان دینی مناطق محروم که در ایام ماه مبارک رمضان با حضور در مناطق محروم فعالیت این ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مراسم تقدیر از مهدی مریزاد عکاس مبلغان دینی مناطق محروم که در ایام ماه مبارک رمضان با حضور در مناطق محروم فعالیت این عزیزان را به تصویر کشیده بود ساعتی پیش در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و با حضور سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری، حجت‌الاسلام و المسلمین تویسرکانی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین و احسان قاضی زاده مدیر کل ارشاد استان تهران و جمعی از طلاب و روحانیون برگزار شد.

لزوم تصویرسازی و عکاسی از ظرفیت‌های معنوی کشور

در ابتدای این مراسم حیدررضایی مدیرکل اداره عکس، طرح و کاریکاتور خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ظرفیت‌های معنوی کشور گفت: واقعیت‌هایی در زمینه عکس وجود دارد که باید آنها را مورد بازنگری قرار دهیم.

وی ادامه داد: کلیتی که در نگاه به عکس وجود دارد نگاه ساده و عوامانه است که متأسفانه این موضوع حتی در بین برخی مسئولان کشور نیز دیده می‌شود

مدیر کل اداره طرح و عکس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: سیاست و دغدغه ذهنی ما این بود که با توجه به ظرفیت معنوی کشور تلاش کنیم با استفاده از عکاسی و تصویربرداری بتوانیم این ظرفیت‌ها را شناسایی و معرفی کنیم.

رضایی اظهار داشت: به همین دلیل تصمیم گرفتیم شروع کار خود را با زندگی طلاب آغاز کنیم و با توجه به توانایی و ظرفیت مهدی مهریزاد و آشنایی وی با روحیه طلاب وی گزینه مناسبی بود تا در این حوزه ورود پیدا کند.

وی افزود: همزمانی تصمیم ما با آغاز ماه مبارک رمضان ما را بر آن داشت تا فعالیت مبلغان ماه مبارک رمضان را که با حداقل هزینه انجام وظیفه می‌کنند در دستور کار خود قرار دهیم چرا که تعداد زیادی از آنها معتقدند هیچگونه انعکاس اخبار و تصاویری از فعالیت آنها در این مدت صورت نگرفته است.

مدیر کل اداره طرح و عکس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با تقدیر و تشکر از همکاری و پشتیبانی خوب مدیریت خبرگزاری افزود: آقای موسوی مدیریت خبرگزاری بدون هیچ تعللی از نظر مادی و معنوی پشتیبانی بسیار خوبی از ما داشت تا بتوانیم پوشش خوبی را از این مراسم داشته باشیم.

رضایی افزود: اما مشکل بزرگی که در این زمینه وجود دارد نگاه سازمانی است که به عکس می‌شود و بیشتر در زمینه عکس مسائل حاشیه‌ای است که مورد توجه قرار می‌گیرد و هماهنگی‌ها بسیار سخت صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: باید مسئولان ما ارزش عکس و تصویر را متوجه باشند و تلاش کنند تا آن را توسعه دهند چرا که گاهی از موارد یک قطعه عکس یا فیلم می‌تواند تأثیرگذاری بیشتری نسبت به خبر داشته باشد. این موضوع هم اکنون در رسانه‌های مطرح جهان مورد توجه قرار گرفته است و شاهد هستیم که در بسیاری از نقاط جهان رسانه‌های مکتوب جای خود را به رسانه‌های مجازی داده‌اند.

مدیر کل اداره طرح و عکس گفت: برای اینکه در این رقابت سنگین بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم نیازمند برنامه‌ریزی و پشتیبانی هستیم تا بتوانیم از موضوعات مثبت و خوبی که در کشور وجود دارد تصاویر خوبی را به جهانیان منعکس کنیم و از مسئولان می‌خواهیم این بستر را فراهم کنند تا کار فرهنگی در زمینه عکس و تصویر رشد خوبی داشته باشد.

عکاس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یک حرکت جهادی انجام داد

در ادامه سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تقدیر از مهدی مریزاد عکاس مبلغان دینی در مراسم تقدیر از مهدی مریزاد، عکاس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس که در ماه مبارک رمضان از مبلغان دینی در روستاهای محروم کشور عکاسی کرده بود، اظهار داشت: حوزه تصویر و عکس امر مهمی در اطلاع‌رسانی است، اگر قرار است تبلیغ و تبیین صورت گیرد، در یک رسانه باید به بخش‌های مربوط به عکس و تصویر نیز توجه ویژه‌ای صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون خوشبختانه بسترهای لازم به منظور حرکت در این مسیر فراهم شده است، یادآور شد: البته در این راه موانعی هم وجود دارد.

وی با اعلام اینکه سرویس عکس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس دارای عکاسان خوش فکر و صاحب اندیشه است ابراز داشت: برپایی چنین مراسمی کمترین اقداماتی است که از جانب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در جهت تقدیر از عملکرد این عکاس خبرگزاری صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بنده به حال و هوای عکاس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس (مهدی مریزاد) غبطه می‌خورم ابراز داشت: این عکاس با خودروی شخصی خود و بدون هیچ ادعایی در ماه مبارک رمضان به مناطق محروم همراه مبلغان دینی یک حرکت جهادی را آغاز کرد.

به گفته وی چنانچه در حوزه خبر اعتقاد و انگیزه نباشد نمی‌توان چنین حرکتی انجام داد.

موسوی ادامه داد: این امر به وجودآورنده یک حرکت جدید است.این انگیزه‌ها می‌تواند برای آینده مسیری را باز کند.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خاطر نشان کرد: مهدی مریزاد با تمام محدودیت‌ها در نهایت کار خوب و ارزشمندی را ارائه داد.

این فعال حوزه رسانه ابراز داشت: در کشور ظرفیت زیادی وجود دارد اما از این ظرفیت‌ها درست استفاده نمی‌شود، باید قدردان کارها بود.

روحانیت در تیررس تهاجم‌ فرهنگی ناجوانمردانه قرار دارد

همچنین در ادامه حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی در مراسم تقدیر از مهدی مریزاد، عکاس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس که در ایام ماه مبارک رمضان از اعزام مبلغان دینی در روستاهای محروم کشور عکاسی کرده بود، اظهار داشت: هدف از آمدن بنده در این مراسم این است که آمده‌ام دست مریزاد به آقای مهدی مریزاد بگویم.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل و مدیر کل سرویس عکس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ابراز داشت: بیشترین تهاجم در جنگ نرم علیه روحانیت در دنیا صورت می‌گیرد، شاید در شبانه‌روز صدها هزار کلمه علیه روحانیت تولید می‌شود که از جمله آنها می‌توان به مسخره‌ کردن، بی‌منطق معرفی کردن، بی‌خاصیت و بی‌اثر معرفی کردن کارها و بزرگنمایی کردن خطاهای روحانیت اشاره کرد.

حجت‌الاسلام تویسرکانی با بیان اینکه روحانیت در تیررس تهاجم فرهنگی ناجوانمردانه قرار دارد، ابراز داشت: وقتی جوانی چون مریزاد با عشق و علاقه خود در مسیر روحانیت گام برمی‌دارد، شایسته تقدیر است.

وی به فرموده امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: بر اساس فرمایش امیر مؤمنان علی (ع) دلها آیینه چشم‌ها هستند یعنی آنچه که در دلها ثبت می‌شود بیشتر از طریق چشم‌ها وارد می‌شود.

به گفته وی، در مواردی نیز از صاحبان عقل با عنوان اولی الابصار یاد می‌شود لذا این امر بیانگر این است که کار عکس مهم است.

حجت‌الاسلام تویسرکانی متذکر شد: شاید یکی از بهترین وسیله‌های بلاغ مبین عکس باشد.

وی یادآور شد: روحانیت همیشه در یک فضای محرومیت و مظلومیت زندگی کرده به طوری که شروع کار این دسته از افراد از محروم‌ترین نقطه‌ها آغاز شده است و این شیرین‌ترین و بهترین دوره‌های تبلیغی روحانیت به شمار می‌رود.

وی یادآور شد: اقداماتی که در روستاها انجام می‌شود شامل اقداماتی از جمله سازندگی، بصیرت‌افزایی، دانش‌‌اندونزی و تعیین معرفت است.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضفین خاطر نشان کرد: پاک‌ترین انسان‌ها و معنوی‌ترین افراد در روستاها زندگی می‌کنند و خلاق‌ترین انسان‌ها در روستاها رشد یافته‌اند و شاید یکی از دلایل بکر بودن روستاها، حضور طلاب در آنجا باشد.

حجت‌الاسلام تویسرکانی با بیان اینکه بیش از صد هزار روحانی در کشور وجود دارد، یادآور شد: این در حالی است که یک دهم روحانیت مشاغل و مناصب دولتی دارند.

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بابی را در زمینه عکاسی از روحانیت گشوده است

سید احسان قاضی‌زاده در مراسم تقدیر از عکاس مبلغان دینی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: هنر عکاسی یک هنر ماندگار است و امر معمولی و متداولی نیست که هر کسی بتواند خود را در جایگاه یک عکاس بداند.

وی ادامه داد: ما در تهران هنرستان‌های زیادی را برای آموزش عکاسی داریم که هر ساله کارآموزان زیادی را مورد آموزش خود قرار می‌دهند اما از بین انبوه کارآموزان شاید سالیانه تنها 2 یا 3 نابغه در حوزه عکاسی پیدا شود که تسلط بر حوزه تکنیکی عکاسی داشته باشد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اظهار داشت: مراسمی که امروز برگزار شده است در حقیقت تقدیر از حرکتی عقیدتی و دینی است که تفکر ارزشی و دینی بر آن حاکم شده است و همین موضوع حرکت این عکاس خبرگزاری را بیشتر شایسته تقدیر می‌کند.

قاضی‌زاده ادامه داد: ما در چند سال اخیر تلاش کردیم کتاب‌های حوزه عکس را در تاریخ انقلاب جمع‌آوری کنیم و به این واقعیت برخوردیم که اگر در آن زمان عکاسانی وجود داشتند که موضوع انقلاب اعتقاد قلبی آن‌ها بود هم‌اکنون می‌توانستیم تعداد فریم‌های بیشتری از صحنه‌های آن زمان عکس داشته باشیم.

وی اظهار داشت: جهت‌دهی به حوزه تولیدات هنری به سمت ارزش‌های دینی کار مقدسی است و در همین جا از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و مدیریت این خبرگزاری تشکر می‌کنم که قدم در این راه نهادند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران افزود: با توجه به اینکه هم‌اکنون در جبهه معارض عکس‌ها و کارهای قوی صورت می‌گیرد کارهایی در این زمینه که علاوه بر تکنیک نیاز به باور شخصی و اعتقاد و انگیزش دارند کار بسیار مشکلی است که امیدواریم این خبرگزاری در این مسیر موفق باشد.

قاضی زاده تصریح کرد: متولیان ما در حوزه هنری بیشتر نقش حامی را ایفا می‌کنند و طبعا وظیفه ما این است که در کنار هنرمندان حوزه عکاسی تمهیدات و تسهیلات لازم را برای آن‌ها فراهم کنیم تا بتوانند کارشان را آزادانه انجام دهند چرا که قطعا این تولیدات ماندگار خواهد بود.

وی در پایان با بیان اینکه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بابی را در زمینه عکاسی روحانیت گشوده است گفت: از مدیریت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس که این زمینه را فراهم کردند تشکر می‌کنم و امیدواریم در آینده شاهد کارهای فاخری در زمینه ارزش‌های دینی در این خبرگزاری باشیم.

مریزاد: مبلغ مبلغان دینی در نقاط محروم بودم

در ادامه این مراسم مهدی مریزاد عکاس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس که در ماه مبارک رمضان با حضور در مناطق محروم از فعالیت روحانیون مبلغ عکاسی کرده بود با تشکر از مدیر عامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: در این مدت من مبلغ مبلغان دینی در نقاط محروم بودم و کار هنری خود را در زمینه عکاسی روحانیت با این کار آغاز کردم.

وی ادامه داد: در زمینه عکاسی روحانیت و برای اینکه فعالیت و جایگاه حقیقی روحانیون را به مردم نشان دهم از طلبگی در این کار شروع می‌کنم تا بتوانم حقیقت‌های فعالیت این عزیزان را نشان دهم.

افتتاح نمایشگاه عکس، عکاس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در متروی چهارراه ولیعصر

امروز مقرر شد، نمایشگاه عکسی از تصاویری که مهدی ‌مریزاد، عکاس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به دنبال حضور در مناطق محروم از فعالیت روحانیون و مبلغان دینی در ماه مبارک رمضان تهیه کرده بود در ایستگاه متروی چهارراه ولیعصر افتتاح شود.

همچنین در پایان از مهدی مریزاد عکاس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تقدیر و هدایایی از سوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به وی تقدیم شد.
 
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها