امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43262
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری کنسرت «عشق من ایران من» بعدازظهر امروز (چهارشنبه 13 شهریور ماه) در ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری کنسرت «عشق من ایران من» بعدازظهر امروز (چهارشنبه 13 شهریور ماه) در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

بنابر این گزارش، در این مراسم فریبرز سفردوست مدیر مؤسسه شکوه موسیقی ایرانیان، سالار عقیلی (خواننده)، رضا صادقی (خواننده)، عباس لطیفی (رهبر ارکستر)  و نمایندگان رسانه‌های جمعی حضور داشتند.

به گزارش فارس، در این مراسم سفردوست ضمن ارائه توضیحاتی درباره سابقه فعالیت مؤسسه شکوه موسیقی ایرانیان و همچنین کارنامه کاری خود گفت: ما روز 10 اردیبهشت ماه سال 91 نیز کنسرت خلیج‌فارس را با حضور 4 خواننده سالار عقیلی، مانی رهنما، نیما مسیحا و حمید خزایی برگزار کردیم. در حقیقت کارهای ملی را بیشتر با همکاری برج میلاد برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: البته من درباره کنسرت خلیج‌فارس گله‌مندی‌هایی داشتم که این گله‌ها بیشتر از همکاران خودم است وقتی یک کار در قالب ملی انجام می‌شود توقع داریم همه همکاران به ما کمک کنند مخصوصاً قدیمی‌ترها تا کار به نحو احسن انجام شود ولی در کنسرت خلیج‌فارس کسی به ما کمک نکرد و تنها ماندیم.

سفردوست درباره کنسرت «عشق من ایران من» نیز توضیح داد این کار ملی و ایرانی است و ما توقع داشتیم همکاران ما وقتی این اسم می‌آید از خوانندگان تحت اختیار و یا امتیازاتشان در اختیار ما قرار دهند اما این اتفاق برای بار دوم هم نیفتاد.

وی درباره اهداف برگزاری کنسرت «عشق من ایران من» نیز اظهار داشت: قصدمان اجرای هر ساله این کنسرت‌ها به نام ایران و در قالب یک کار ملی است. هدف دوم ما نیز جلوگیری از کلیشه‌ای شدن کارها که فقط در یک مسیر خاص یا مشخص است در حقیقت یا پاپ و یا سنتی است و تلفیق پاپ و سنتی با هم نداشته‌ایم. سومین هدف ما نیز اجرای کارهای تلفیقی است و  هدف چهارم نیز ایجاد اتحاد بین سبک سنتی و پاپ است و از این طریق سبک سنتی و پاپ هر دو در یک طبقه قرار گیرند.

مدیر مؤسسه شکوه ایرانیان عنوان داشت: در حقیقت با این کار موسیقی پاپ را هدفدار کرده‌ایم که فقط حوالی معشوق نباشد. در این کنسرت رضا صادقی سه اثر درباره ایران دارد که خودش آنها را تنظیم کرده است. این کنسرت 3 و 4 مهر ماه در برج میلاد هر روز در دو صحن 18 و 30 و 21 برگزار می‌شود.

وی افزود: این کنسرت از 15 قطعه تشکیل شده است که 5 قطعه متعلق به سالار عقیلی ، 5 قطعه متعلق به رضا صادقی و 2 قطعه بی‌کلام توسط عباس لطیفی و 2 قطعه همخوانی است. ضمن اینکه یک قطعه پایانی هم داریم که متعلق به سرود جمهوری اسلامی است.

وی گفت: ما بلیط‌های این کنسرت را مانند کنسرت‌های قبلی از طریق اینترنت به فروش می‌رسانیم و سامانه پشتیبانی 6234 را هم ویژه کسانی که خیلی آشنایی به خرید بلیط اینترنتی ندارند راه‌اندازی کرده‌ایم.

به گزارش فارس، در بخش دیگر این مراسم آرش گودرزی توضیحاتی درباره نحوه برگزاری کنسرت ارائه داد و در ادامه عباس لطیفی درباره دو قطعه موسیقی بی‌کلامی که در این کنسرت خواهد داشت توضیح داد سعی ما این است که به عنوان رهبر ارکستر کاری انجام بدهم که با کارهای قبلی متفاوت باشد. ارکستر در این اجرا تقریباً 50 نفره است و از نوازندگان خوب کشور در آن حضور دارند.

تنظیم‌ها نیز نسبت به اجراهای قبلی دوستان متفاوت شده است و امیدوارم که بتوانیم کارهایی در خور توجهی ارائه دهیم.

وی ادامه داد: دو قطعه بدون کلام داریم که با ارکستر بزرگ اجرا خواهیم کرد و البته این قطعات طوری انتخاب شده‌اند که به چیدمان کلی داستان لطمه وارد نکنند. این دو قطعه از قطعات پاپ کلاسیک معروف جهان هستند که ترجیح می‌دهم امروز نامی از آنها نبرم. ارکستر در دو اجرا رنگ‌آمیزی سازهای اصیل ایرانی همراه با سازهای مجلسی پاپ است که هماهنگی بین اینها انجام شده است.

به گزارش فارس، در بخش دیگر این مراسم سالار عقیلی در سخنانی گفت: همه مردم تا اسم موسیقی پاپ می‌آید، فکر می‌کنند سنتی‌ها با آ‌نها لج هستند و بالعکس اما من بارها گفته‌ام که ما دشمنی با موسیقی پاپ نداریم. موسیقی هر نوع که باشد، نوع فاخرش خوب است. آقای صادقی انسان موجهی در کار خود است و اگر فرد دیگری بود قبول نمی‌کردم که کنار ایشان بایستم و کار کنم اخلاق، رفتار و منش ایشان باعث شده من در کار حضور پیدا کنم.

وی ادامه داد: ما یک سری کارهای وطنی داریم که هر کدام در این اجرا کارهای خودمان را اجرا می‌کنیم که برخی از آنها کارهای خاطره‌انگیزی مانند خوشه‌چین، تبریز در مه و آثاری است که مردم از آنها خاطره دارند. همیشه دوست داشتم که مجموعه کارهای سریال‌هایم را بتوانم در یک مجموعه بخوانم و همیشه در فکر این بودم که بتوانم آنچه که مردم دوست دارند را در یک کنسرت بخوانم.

در این اجرا نیز سه قطعه است قرار است به طور مشترک بخوانیم و در حال حاضر نیز ساخته شده است و هر کدام هم کارهای خودمان را انجام می‌دهیم مردم بدانند ما هیچ دشمنی با موسیقی پاپ نداریم و من به موسیقی پاپ فاخر احترام می‌گذارم و یکی از تفکراتم برای قبول کردن این برنامه آشتی دادن دو موسیقی پاپ و سنتی بود.

این خواننده سنتی کشورمان ادامه داد: این کنسرت تحت عنوان «عشق من ایران من» است که در آن از دو خواننده دعوت شده که آثار خود با موضوع ایران و وطن اجرا کنند من 8 کار وطنی دارم و شاید به همین دلیل انتخاب شده‌ام که شاید خوانندگان دیگر این تعداد اثر را نداشته باشند و همین منظور نیز تصمیم گرفتیم دو قطعه را با هم اجرا کنیم که وحدت کنسرت بیشتر شود البته خودمان هم هنوز نمی‌دانیم چه می‌شود و امکان دارد در تمرین احساس کنیم کار خوب نیست و آن را تحویل بدهیم. همچنین لطیفی درباره حضور دو خواننده پاپ و سنتی که شاید صدای آنها ارتباطی به هم نداشته باشد گفت: در تمام دنیا کنسرت‌های بزرگی انجام می‌دهند که شاید ربطی به هم نداشته باشند ما اولین کاری که کردیم در انتخاب خواننده‌ای بود که ابتدا سالار عقیلی به واسطه حضورش در کنسرت قبلی در این جشنواره حضور داشت ولی برای خواننده کنار ایشان نگاه کردیم ببینیم کدام خواننده درباره ایران خوانده است و در نهایت به رضا صادقی رسیدیم که در این فضا کارهای سنگینی را خوانده است.

به گزارش فارس، همچنین در این مراسم رضا صادقی در سخنانی تصریح کرد: نگاه ملودی روی قطعاتم داشته‌ام ضمن اینکه دعاهای بهمن زرین‌دست و آقای عقیلی نیز مشورت کردم که امیدوارم یکی از آنها به نتیجه برسد. نگاه ما فقط سرزمین ما نیست و مردم سرزمین من نیز هستند و امیدوارم اتفاق خوبی بیفتد.

وی ادامه داد: موسیقی پاپ نگاهی نیست که بتوان درباره آن تأییدیه داد که اتفاق خاصی می‌افتد ولی وقتی موسیقی پاپ در کنار موسیقی فاخر قرار بگیرد باید خودش را ارتقا بدهد. دست و جیغ و هورا در وضعیت فعلی تنها چیزی است که بتوانیم امروز به مردم بدهیم اینها منبع شادی است و وظیفه من این است که شادی را به مردمم منتقل کنم.

صادقی تأکید کرد: موسیقی پاپ ما بعد از چند دهه هنوز به جایگاه خود نرسیده است ولی ما در کنسرت «عشق من ایران من» به اتفاقات خوبی فکر کرده‌ایم هر وقت اسم ایران می‌آید عادت کردیم مشت گره کنیم و شعار بدهیم اما من به ایران به این شیوه فکر نمی‌کنم و قصد دارم با نگاهی لطیف به این موضوع بپردازم.

وی در پایان گفت: ترانه‌هایی مانند «خدا با منه» ترانه تیتراژ سریال دودکش، مبتلا و ایرانی از جمله کارهایی است که در کنسرت «عشق من ایران من» آنها را اجرا خواهم کرد.

به گزارش فارس، در بخشی از این مراسم که سالار عقیلی درباره آشتی دادن موسیقی پاپ و سنتی سخن می‌گفت، رضا صادقی به شوخی گفت پیوندمان مبارک.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها