امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43276
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نوشهر، سردار باقری مدیرعامل صاایران در اولین همایش فناوری‌های نوین دریایی که ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نوشهر، سردار باقری مدیرعامل صاایران در اولین همایش فناوری‌های نوین دریایی که در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود بر اهمیت جنگ الکترونیک ارتباطی از پایگاه امن و راهبردی بودن نیروی دریایی ارتش تاکید کرده است.

وی افزود: با توجه به تجربیات دفاع مقدس اهمیت جنگ الکترونیک در جنگ‌های امروزی مشخص است. جنگ‌های نوین، شرایط و نوع‌شان با گذشته متفاوت است و بالاترین و مهمترین امر در جنگ‌های نوین دقت و هوشمندی است.

باقری تاکید کرد:‌نیروی دریایی ارتش یک نیروی راهبردی است، لذا تهدیدات آن نیز راهبردی است که یکی از این تهدیدات شنود و جاسوسی توسط دشمن است، دشمن ما در جمع آوری اطلاعات و شنود جاسوسی حرف اول را می‌زند.

مدیرعامل صاایران خاطرنشان کرد: ما باید با تهدیدات پنهان زیرساختی‌ها نیز مقابله کنیم که در این راستا سناری تهیه کرده بودیم ولی قادر به کشف نبود که بعد متوجه شدیم زیرسطحی‌های مورد نظر سنارگریز هستند که با تحقیقات بعدی متوجه شدیم که چطور می‌شود آنها را کشف کرد و به زودی این سامانه را تحویل خواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشرفت در حوزه‌های موشکی اظهار داشت: با اضافه شدن اوپتیک به موشک‌ها دقت آنها افزایش یافته و موشک‌های دوربرد با فاصله 10 متر به هدف اصابت کرده‌اند.

مدیرعامل صاایران ادامه داد: باید توان جمع‌آوری اطلاعات و مقابله با دشمن را در خودمان تقویت کنیم، زیرا دشمن ما یعنی آمریکا دشمن سراسر الکترونیکی و پیچیده‌ای است.

وی با اشاره به توان پدافند هوایی کشور، اظهار داشت: اکنون در بحث هوایی هیچ پرنده‌ای توان تجاوز به کشورمان را ندارد و ما در بحث جمع‌آوری اطلاعات کامل شده ایم که باید در حوزه دریایی نیز به این سطح برسیم.

باقری خاطرنشان کرد: نیروی دریایی راهبردی برای مقابله با آمریکا و دفاع از انقلاب باید در خود، فرماندهی کنترل بومی و امن در شبکه یکپارچه را راه‌اندازی کند که صا ایران در این راستا مدلی را آماده کرده و در اختیار نیروها قرار می‌دهد.

باقری در پایان تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم پژوهشکده مشترکی با همکاری صاایران و نیروی دریایی ارتش در دانشگاه امام خمینی راه‌اندازی کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها