امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43279
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان چهاردهمین اجلاس رسمى مجلس ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان چهاردهمین اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره‏ى چهارم» ضمن تشکر از حضور اعضاء در طی دو روز برگزاری اجلاس، افزود: از حضور میهمانان ویژه این اجلاسیه بخصوص رئیس جمهور محترم سپاسگزاری کرده و برای وی و وزرای محترم دولت یازدهم آرزوی توفیق می‌کنم؛

وی اظهار داشت: مجلس خبرگان رهبری از هیچ کمکی به دولت محترم دریع نداشته و اگر احساس کند می‌تواند در امری به دولت محترم مدد برساند، با تمام وجود آمادگی داشته و در این راه تلاش خواهد کرد.

وی اعتراض به برخی از مسؤولین نظام را در راستای اصلاح امور ارزیابی و خاطرنشان کرد: اگر احیاناً در جلسات خبرگان انتقاداتی از مسؤولین نظام صورت می‌گیرد، در جهت تنقیص هیج کس نیست و تنها هدف نمایندگان این مجلس، رفع مشکلات و اصلاح امور است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، ارتباط بیشتر دولتمردان به ویژه دولت یازدهم با مجلس خبرگان و علماء را خواستار شد و افزود: این ارتباط نباید جنبه صوری داشته باشد، بلکه باید برای تسریع امور و رفع مشکلات مردم باشد.

آیت‌الله مهدوی‌کنی گفت: کمک ما به مسلمانان مظلوم جهان بر اساس وظیفه شرعی بوده و قصد دخالت در امور داخلی کشورهای اسلامی تداشته و نداریم.

وی یاد و خاطره امام راحل عظیم الشأن و شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را گرامی داشت و از روحانیت و علما خواست تا همچون گذشته حضوری فعال در بین مردم داشته و به عنوان یک روحانی خدمتگزار در شادی و غم مردم شریک باشد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حضور علما و روحانیون در شهرهای مختلف سبب برکت برای مردم است، گفت: مجلس خبرگان رهبری تنها محدود به بحث رهبری و نظارت بر روی آن نمی‌شود بلکه شما به عنوان علما و همچنین ائمه جمعه با مردم در ارتباط هستید.

وی افزود: مسائل بسیاری تنها از طریق علما انتقال پیدا می‌کند و مردم بسیاری از مسائل را تنها به روحانیت منتقل می‌کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه روحانیون می‌توانند از این ظرفیت خود برای انتقال مشکلات به دولت استفاده کنند، گفت: خوشبختانه به نظر من در دولت آقای روحانی این زمینه وجود دارد تا رابطه بین مجلس خبرگان رهبری و روحانیت ایجاد شود.

آیت‌الله مهدوی‌کنی گفت: اینکه در رسانه‌ها مطلبی مطرح شود و بعد هیچ کاری انجام نشود و تنها یک کار تشریفاتی به وجود آید در آن صورت مردم ما را مقصر خواهند دانست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مسائل موجود در کشورهای اسلامی همچون جنگ داخلی در سوریه و مسائل به وجود آمده در بحرین و عربستان گفت: به طور حتم کمک آمریکا و رژیم صهیونیستی به نفع جهان اسلام نیست.

وی افزود: آنها به دنبال این هستند که مسلمان‌ها را به جان همدیگر بیندازند تا بتوانند استفاده خود را بکنند.

بر اساس این گزارش نمایندگان مجلس خبرگان صبح پنجشنبه با حضور در مرقد مطهر امام (ره) با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق می‌کنند و سپس با مقام معظم رهبری ملاقات خواهند کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها