امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43292
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان امروز از قطعی شدن سفر «حسن روحانی» رئیس‌جمهور به نیویورک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان امروز از قطعی شدن سفر «حسن روحانی» رئیس‌جمهور به نیویورک برای حضور در شصت و هشتمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

طبق برنامه‌ اعلام‌شده از سوی سازمان ملل، نشست سالانه مجمع روز 17 سپتامبر به صورت رسمی آغاز می‌شود.

طبق زمانبندی منتشر شده، روز 23 سپتامبر نشست مجمع عمومی با موضوع تحقق اهداف توسعه هزاره برگزار می‌شود.

سخنرانی حاضران در مجمع هم از صبح روز 24 سپتامبر رسما آغاز می‌شود. بنا بر فهرست منتشر شده، رئیس‌جمهور قرار است در نوبت عصر روز 24 سپتامبر (اوایل وقت 3 مهر) که از ساعت 15 تا 20 به وقت محلی برگزار می‌شود، سخنرانی کند.

برزیل، آمریکا، ترکیه، فرانسه، اردن، لبنان، سوئیس و لهستان از جمله دیگر کشورهایی هستند که نمایندگان آن‌ها در روز اول سخنرانی خواهند کرد. نماینده رژیم‌صهیونیستی هم آخرین سخنران نوبت صبح روز 27 سپتامبر خواهد بود.

سخنرانی‌های مجمع عمومی تا روز جمعه 27 سپتامبر ادامه می‌یابد و پس از آن تا دوشنبه 30 سپتامبر متوقف می‌شود. بعد از این وقفه، سخنرانی‌ها بار دیگر از سر گرفته می‌شود و تا 2 اکتبر ادامه می‌یابد.

نشست تکمیلی اهداف هزاره و همچنین نشست خلع سلاح از جمله دیگر نشست‌هایی است که در این مدت برگزار می‌شود. بنا بر اعلام وزیر امور خارجه، رئیس‌جمهور به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد، در نشست خلع سلاح نیز سخنرانی خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها