امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 24
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4332
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۵
تعداد بازدید: 106
بهمن کارگر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با بیان اینکه دفاع مقدس جایی نیست که بتوان با آن شوخی کرد، اظهارداشت: با این حال اگر برخی از نامزدهای ...

بهمن کارگر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با بیان اینکه دفاع مقدس جایی نیست که بتوان با آن شوخی کرد، اظهارداشت: با این حال اگر برخی از نامزدهای انتخاباتی به ارزش‏های دفاع مقدس در خاطرات خود اشاره کنند نکته مثبتی است.
وی با بیان اینکه روحیه استقامت را می‎توان از دفاع مقدس گرفت، عنوان کرد: برای تبیین سال‎های دفاع مقدس باید همه حوزه‎ها فعال بوده و منحصر به حوزه‎ای خاص نباشد.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با ابراز تاسف از اینکه در ترویج و نشر آثار دفاع مقدس چندان موفق نبوده‎ایم، ابراز داشت: تا پایان برنامه پنجم توسعه اتفاقات خوبی را در این حوزه مهم شاهد هستیم.
وی با اشاره به گوشه‎ای از اقداماتی که در این حوزه قابل پیگیری است، عنوان داشت: تاسیس اولین خبرگزاری دفاع مقدس، سازمان سینمایی و همچنین حوزه هنری و ادبیات دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس انجام می‎شود.
کارگر با بیان اینکه خبرگزاری دفاع مقدس به طور تخصصی به تهیه اخبار، گزارش‎ها و مطالبی با موضوع دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‎پردازد، ادامه داد: سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی و حوزه هنری و ادبیات دفاع مقدس کشور نیز با هدف تولید آثار هنری، فیلم و عکس با موضوع دفاع مقدس و حمایت از آثار این بخش در سال جاری راه‎اندازی می‎شود.
وی با تاکید بر اینکه باید با استفاده از ظرفیت‎های بخش‎های مختلف فرهنگ ایثار و شهادت را به عنوان یک اصل مهم در جامعه و از جمله در بین جوانان نهادینه کرد، اظهار کرد: در حال حاضر پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس زیر نظر بنیاد فعال می‎کند که کار تایید اسناد جنگ و همچنین تربیت راویان دفاع مقدس را بر عهده دارد.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به سفر راهیان نور ابراز داشت: میزان اعزام‎‌های این سفر معنوی از 400 هزار نفر در سال 84 به بیش از 4 میلیون نفر در سال گذشته رسیده است.
وی همچنین با اشاره به احداث موزه دفاع مقدس در مشهد عنوان داشت: در این زمینه باید رسانه‎ها به کمک بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آمده و با پیگیری این موضوع سبب نتیجه دادن آن شوند.
کارگر خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 90 درصد استان‎های کشور دارای پارک موزه دفاع مقدس هستند و غیر از خراسان رضوی هیچ استانی زمین پارک موزه‎اش بلاتکلیف نیست.

انتهای پیام/70005/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار