امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43331
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا که برای دفاع از طرح اقدام نظامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا که برای دفاع از طرح اقدام نظامی علیه سوریه به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا رفته، امروز بار دیگر دولت سوریه را به استفاده از تسلیحات شیمیایی متهم کرد.

وی گفت: آمریکا مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد بدون شک دولت سوریه به حومه دمشق حمله کرده و در این حمله از گاز «سارین» استفاده کرده است.

کری افزود: جهان نظاره گر ماست که چگونه و چه تصمیمی درباره سوریه خواهیم گرفت. ما اینجا هستیم چون هشدارهایی از کنگره و کشورهای متحد ما، و حتی از کشورهایی مثل روسیه و ایران درباره تسلیحات شیمیایی بوده است.

وی ادامه داد: رژیم بشار اسد حملات شیمیایی را انجام داد. ما اطلاعات زیادی را از دسته‌بندی محرمانه خارج کردیم. من می‌توانم به شما با اطمینان بگویم که رژیم اسد این حملات را آماده و علیه معترضان انجام داد. اطلاعات ما نشان می‌دهد که آن روز (21 آگوست) آنها از گاز سارین استفاده کردند.

کری مانند دفعات قبل تنها به بیان اینکه مدارکی وجود دارد بسنده کرده و هیچ مدرکی در این مورد ارائه نکرد.

وی گفت: استفاده از تسلیحات شیمیایی خط قرمز رئیس‌جمهور و همچنین جامعه بین‌الملل بوده و اکنون ذخایر تسلیحات شیمیایی سوریه امنیت خاورمیانه و حتی امنیت ملی آمریکا را تهدید می‌کند. وی این موضوع را «غیرقابل قبول» توصیف کرد و گفت: آمریکا مسئولیت دارد که به این موضوع پاسخ بگوید.

وی همچنین ادعا کرد که ایران امیدوار است که آمریکا راه دیگری را در تقابل با سوریه پیش بگیرد. همچنین کره شمالی نیز چنین آرزویی دارد. آن‌ها همه منتظر سکوت آمریکا هستند.

کری به شهروندان مخالفی هم که در این جلسه حضور داشتند، اشاره کرد و گفت: میان «رفتن به جنگ و آنچه که رئیس‌جمهور درخواست آن را دارد، تفاوت وجود دارد. قرار است ما در آنجا حضور داشته باشیم... او (اوباما) به دنبال دریافت مجوز برای حملاتی محدود و هدفمند است تا به «بشار اسد» پاسخ دهد. قطعا کاهش ذخایر تسلیحات شیمیایی سوریه، توان آن‌ها را کاهش می‌دهد و بر جریان نبرد تاثیرگذار است».

وزیر خارجه آمریکا، دولت سوریه را نیز تهدید کرد که اگر دست به حملات تلافی‌جویانه بزند، آمریکا و متحدانش برنامه‌های گسترده‌ای دارند تا سوریه را از دست زدن به چنین اقدامی پشیمان کنند.
وی در پایان گفت رئیس‌جمهور بر اساس قانون اساسی، برای حمایت از این طرح در کنگره حضور می‌یابد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها