امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43366
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لرستان، حسین انواری لحظاتی پیش در مراسم بیست و دومین اجلاس برگزاری نماز در خرم‌آباد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لرستان، حسین انواری لحظاتی پیش در مراسم بیست و دومین اجلاس برگزاری نماز در خرم‌آباد گفت:‌ از سال 83 تاکنون که بحث زکات در کشور جدی شده است و در سال نود 98 میلیون تومان جمع‌آوری شده است.

وی افزود: در سال گذشته نیز 136 میلیارد تومان زکات در سطح کشور جمع‌آوری شده است.

انواری خاطرنشان کرد: طی 5 ماهه سال جاری تاکنون 62 میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شده است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی گفت: با جمع‌آوری زکات پیش از 5 هزار جهیزیه دختران در روستاها تهیه و توزیع شده است.

انواری با بیان اینکه پیش از 3 هزار خانه برای نیازمندان در این زمینه احداث شده است، یادآور شد: 11 هزار مشکل درمانی افراد نیازمند در این زمینه برطرف شده است.

وی تصریح کرد: بیش از 20 هزار دانش‌آموز و دانشجو نیز از محل جمع‌آوری زکات کمک تحصیلی دریافت کرده‌اند.

انواری اظهار کرد: از محل جمع‌آوری زکات کارهای عمرانی خوبی در کشور انجام گرفته که یکی از آنها احداث،‌تعمیر و تجهیز 4100 مورد مسجد در سطح کشور است.

وی گفت: از محل همین درآمدها نیز 500 خانه عالم در روستاها بنا شده است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار حسینیه در سطح کشور تعمیر و احداث شده است که این از برکات جمع‌آوری زکات است.

انواری با اشاره به اینکه زکات و نماز دوقلوی به هم چسبیده هستند،گفت:‌امیدواریم بتوانیم اهداف بلند مقام معظم رهبری را در این زمینه محقق کنیم.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی گفت: در زمینه زکات شورایی در سطح کشور تشکیل شده که کمیته امداد به عنوان جاوید زکات به امر رهبری مشخص شده است.

وی گفت: این شورا و سازمان کاملا مردمی است و بیش از 500 روحانی در این سازمان مردمی در زمینه زکات مشارکت دارند که در مواردی خاص این تعداد ده‌ها برابر افزایش می‌یابد.

انواری تصریح کرد:‌یکی از ویژگی‌ها در امر زکات همدلی اسلام‌شناسان با مردم است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار جهاد کشاورزی ما می‌توانیم 9 هزار میلیارد تومان زکات واجب جمع‌آوری کنیم که اگر زکات‌های مستحب را هم به این رقم اضافه کنیم، این مبلغ افزایش چشمگیری دارد.

انواری یادآور شد: حوزه‌های علمیه اساتید دانشگاه‌ها و ... باید سبک زندگی نماز را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

وی با انتقاد از خریداری گندم توسط دولت گفت: دولت گندم روستائیان را با مبلغی کمتر خریداری می‌‌کند و این باب می‌شود که گندم این افراد قاچاق و با نرخ بالاتری در بازار آزاد به فروش برسد.

وی اظهار داشت: اگر دولت به کشاورزان و روستائیان توجه ویژه‌ای داشته باشد در نهایت آبادانی در روستاها ایجاد و فقر نیز از بین می‌رود که این باعث همدلی بیشتر مردم با نظام می‌شود.

لازم به ذکر است بیست و دومین اجلاس سراسری نماز هم‌اکنون در خرم‌آباد در حال برگزاری است.
انتهای پیام/2304/ج40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها