امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43370
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، مقامات قرقیزستان روز گذشته (13 شهریور) در مراسمی که در محدوده ترمینال دوم فرودگاه «ماناس» برگزار شد، ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، مقامات قرقیزستان روز گذشته (13 شهریور) در مراسمی که در محدوده ترمینال دوم فرودگاه «ماناس» برگزار شد، اعلام کردند که فرودگاه بین‌المللی «ماناس» برای استقبال از شرکت‌کنندگان نشست سران کشورهای سازمان همکاری شانگهای آماده است.

«قربان‌بیک آکیش‌اف» مدیر این ترمینال در مصاحبه با خبرنگاران گفت: ترمینال به طور کامل برای استقبال از مقامات کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و هیئت‌های شرکت‌کننده در این نشست آماده شده‌ است.
وی افزود: نخستین مقام رسمی که وارد «بیشکک» شده و مورد استقبال قرار خواهد گرفت رئیس جمهور چین است.

به گفته وی «هو جین پینگ» که روز 19 شهریور (10 سپتامبر) با سفر رسمی وارد قرقیزستان خواهد شد در مرحله دوم برنامه این بازدید در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای شرکت می‌کند.
وی تصریح کرد: استقبال این مقام عالی‌رتبه چینی که با برنامه سفر رسمی وارد قرقیزستان می‌شود با حضور نظامیان گارد تشریفات این کشور انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: ترمینال جدید فرودگاه «ماناس» در چارچوب برنامه تدارک برای این نشست، تعمیر و تجهیز شده و اکنون جایگاه «VIP» را دارد اما پس از انجام این نشست بین‌المللی وضعیت آن تغییر کرده و تبدیل به یک ترمینال مشترک شده و در خدمت تمام مسافران قرار خواهد گرفت.
سیزدهمین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و مقامات عالی‌رتبه از کشورهای ناظر این سازمان روزهای 21 و 22 شهریورماه (12 و 13 سپتامبر) برگزار خواهد شد.

اولین سفر خارجی حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به قرقیزستان برای شرکت در این نشست خواهد بود.

بدین منظور، انجام مذاکراتی میان رئیس جمهور کشورمان و مقامات عالی‌رتبه قرقیزستان و برخی سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای، برنامه‌ریزی شده است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها