امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43381
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 115
محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و صدوق در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به حمله احتمالی آمریکا به ...

محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و صدوق در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به حمله احتمالی آمریکا به سوریه گفت: بعد از بیداری اسلامی سردمداران استکبار از برهم خوردن توازن قدرت به سود جریان مقاومت و نفوذ انقلاب اسلامی ایران در کشورهای منطقه احساس خطر کرده و به فکر برقراری این توازن به سود غرب و استکبار افتادند.

وی با اشاره به اعزام نیروهای تکفیری از حداقل 19 کشور جهان به سوریه خاطرنشان کرد: سوریه به عنوان یکی از حلقه‌های اصلی مقاومت در منطقه شناخته می‌شود و آمریکا به دنبال متزلزل نمودن قدرت سوریه در منطقه و به حاشیه بردن جریان مقاومت بود اما علی‌رغم تمام امکاناتی که غرب و کشورهایی مانند عربستان، قطر و ترکیه در اختیارش قرار داد نتوانست به توفیقاتی در این زمینه دست یابد و  حتی در چند ماه اخیر با شکست‌های سنگینی نیز روبرو شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم توفیق تروریست‌ها و معارضین در سوریه افزود: سناریوی ساختگی سلاح شیمیایی دست‌آویزی برای دولت آمریکا، جهت بهانه‌گیری و دخالت بیشتر در امور سوریه شد که در این راستا تهدیدهایی را نیز آغاز کردند و مدعی شدند که می‌خواهند با این جنگ سوریه را به یک قرن قبل باز گردانند.

جوکار به عقب‌نشینی دولت آمریکا به دلیل حمایت همه‌جانبه قدرت‌های منطقه مانند روسیه از دولت بشاراسد اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی اوباما حمله به سوریه را به مصوب شدن در کنگره موکول می‌کند یعنی از مواضع قبلی خود کوتاه آمده و به دلایل ترس از برهم خوردن امنیت رژیم صهیونیستی، از دست دادن منافع در خاورمیانه و هجوم افکار عمومی به سوی دولت آمریکا از جنگ به سوریه عقب‌نشینی کرد.

وی در پایان با اشاره به تفاوت‌های عراق و افغانستان با سوریه متذکر شد: اگر آمریکا احمقانه فکر کند و به دنبال ماجراجویی باشد باید بداند که نمی‌تواند به راحتی از مهلکه و باتلاقی که برای خودش درست کرده نجات یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها