امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43382
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 42
جواد محمدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری به ...

جواد محمدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری به دولتمردان مبنی بر کار جهادی در دولت گفت:‌ در سال‌های اخیر تحت فشار اقتصادی دشمنان بوده‌ایم. این فشار ایجاب می‌کند که ما  از حداکثر ظرفیت‌ها در کشور استفاده کنیم.

وی متذکر شد: در شرایط تحریم و فشارهای  اقتصادی اگر می‌خواهیم پیشرفت داشته باشیم باید کاری فراتر از یک کار معمولی انجام دهیم. یعنی از نهایت ظرفیت‌ها در رشد علمی، اقتصادی، فرهنگی، معنوی و اخلاقی کشور استفاده نماییم.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر نقش تعیین کننده فرهنگ در تحقق کار جهادی، خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام فرهنگ ملت ایران اسلامی را غنی کرده است لذا باید از ظرفیت دین نیز در کار های جهادی استفاده کرد. به عنوان مثال تاکید اسلام و بزرگان بر صرفه جوئی و قناعت، دادن ذکات، استفاده بهینه از منابع، علم نافع و تولید ثروت و ... نمونه هایی از دستورات دینی ما می باشد که در راستای اصلاح نظام  اقتصادی موثر است. 

محمدی ادامه داد: فرهنگ صحیح می‌تواند در اقتصاد نیز موثر باشد و اگر ما فرهنگ تولید صحیحی داشته باشیم محصولات ما با کیفیت شده و در آینده محصولات ما رقیب نمونه های خارجی خواهد شد که این نیز نیاز به فرهنگ سازی دارد و در اقتصاد جهادی باید لحاظ شود.

وی اقتصاد مقاومتی را اقتصاد مردمی دانست و افزود: تحقق اقتصاد مردمی، حمایت از فعالان اقتصادی، اصلاح سبک زندگی از موارد مهم در اقتصاد مقاومتی می باشد.

این کارشناس مسایل سیاسی همچنین اضهار داشت : اقتصاد مقاومتی علاوه بر مدیریت نیاز به گفتمان سازی در میان مردم دارد که این نیز نیاز به همراهی نظام آموزشی و تبلیغاتی در کشور دارد تا داش آموزان ، دانشجویان و عوام جامعه این نگاه را در زندگی پیاده نمایند. دولت هم به عنوان الگوی مردم باید علاوه بر مدیریت اقتصاد مقاومتی در عمل به مردم جامعه مسیر درست در اقتصاد جهادی را نشان دهد.

محمدی با اشاره به "اقتصاد مقاومتی" گفت: در ایران نیز  کاستن از موانع تولید و روان سازی سرمایه گذاری، استفاده حداکثری از منابع انسانی و مادی، کاستن از اتلاف منابع و سرمایه دولت و بخش خصوصی، کاستن از محرومیت و فقر و نیز مبارزه قاطع با زمینه های فساد و عوامل آن باید در دستور کار قرار گیرد. با این تعریف استفاده از تمام ظرفیت‌ها با محوریت کار جهادی که باید در دستور کار دولتمردان قرار بگیرد، همان تعریف روشنی از "اقتصاد مقاومتی" است که مقام معظم رهبری نیز بارها بر آن تاکید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه  اصل 44 قانون اساسی یکی از بهترین قوانینی است که زمینه را برای اقتصاد مردمی و جلوگیری از فساد اقتصادی فراهم کرده است اظهار امیدواری کرد که انشاء الله با تحقق آن شاهد گامی بلند در تحقق اقتصاد مقاومتی باشیم

این عضو هیات علمی دانشگاه تهران در پایان با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری برای جلوگیری از نفوذ و تبلور مظاهر فساد در دولت افزود: یکی از ضروریات برای تحقق این توصیه معظم اله بازبینی برخی قوانین است که زمینه را برای رشد فساد اقتصادی و استفاده از رانت مهیا می کند و در گام بعد باید  با نظارت و برخورد قانونی با متخلفین به مبارزه با مفاسد اقتصادی پرداخت. از  موارد مهم دیگر  تزکیه  و مراقبت افراد در اعمال خود می باشد که زمینه را برای ارتقاء جامعه فراهم می کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها