امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43407
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، صندوق بین‌المللی پول موافقت خود را با پرداخت وام شش میلیارد و 700 ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، صندوق بین‌المللی پول موافقت خود را با پرداخت وام شش میلیارد و 700 میلیون دلاری به پاکستان اعلام کرد.

بر اساس بیانیه این صندوق، پرداخت وام به پاکستان به مدت 3 سال به طول می‌انجامد که در وهله اول 540 میلیون دلار به این کشور پرداخت خواهد شد و بقیه این مبلغ هر سه ماه یک بار و پس از ارزیابی کارهای انجام شده پرداخت می‌شود.

پاکستان موظف است مبلغ دریافت شده از صندوق بین المللی پول را فقط برای اجرای پروژه‌های اقتصادی خود به کار ببرد و در صورت تخلف بقیه وام به این کشور پرداخت نمی‌شود.

طبق بیانیه صندوق بین المللی پول، پاکستان با اینکه با مشکلات کشوری زیادی مواجه است اما با توجه به نیروی انسانی و منابع طبیعی دارای ظرفیت‌های اقتصادی زیادی است و فقط نیاز به مدیریت درست سرمایه دارد.

صندوق بین‌المللی پول افزود: توجه به این برنامه احتمالا باعث تشویق دیگر وام دهندگان به پرداخت وام به پاکستان خواهد شد.

صندوق بین‌المللی پول امیدوار است وام پرداختی به پاکستان به احیای اقتصادی این کشور کمک کند.

همچنین به گزارش «شبکه بین‌المللی خبر پاکستان»، این کشور قرار است بین سال‌های 2013 تا 2014 حدود 75 میلیون یورو از «بانک توسعه اسلامی» و 2.5 میلیارد دلار از «بانک توسعه آسیایی» وام دریافت کند تا بتواند زیر ساخت‌های اقتصادی خود را بازسازی نماید.

پاکستان در سال 2008 نیز برای رفع بحران تعادل در هزینه‌های خود، مبلغ 11 میلیارد دلار وام از این صندوق دریافت کرد اما این برنامه 2 سال پیش، به خاطر عدم توانایی این کشور در تحقق اهداف اصلاحی و اقتصادی متوقف شد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها