امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43422
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 58
«سید محمد موسی هاشمی گلپایگانی» سفیر ایران در عشق‏‌آباد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد تأکید کرد که ...

«سید محمد موسی هاشمی گلپایگانی» سفیر ایران در عشق‏‌آباد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد تأکید کرد که «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در رأس یک هیئت عالی‌رتبه پارلمانی و سیاسی عصر امروز به‌منظور انجام سفر 3 روزه به ترکمنستان می‌آید.

وی افزود: سخنرانی در مجلس (پارلمان) ترکمنستان، سخنرانی در دانشگاه عشق‌‏آباد و سفر به مرو قدیم واقع در استان ماری از دیگر برنامه‌های سفر رئیس مجلس ایران و هیئت همراه ایشان به ترکمنستان برنامه‏‌ریزی شده‏ است. 

سفیر کشورمان در ادامه تأکید کرد: سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به ترکمنستان در راستای روابط دوجانبه و گسترش روابط بین 2 کشور و روابط بین مجالس 2 کشور و نیز در پاسخ به سفری است که هشت آذر سال 1388 رئیس مجلس ترکمنستان به ایران داشت، انجام می‏‌شود و گروه و هیئت متشکل از نمایندگان، خبرنگاران و گزارشگران رسانه‏‌های کشورمان نیز لاریجانی را در سفر به ترکمنستان همراهی می‏‌کنند.

سفر رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به ترکمنستان در حالی صورت میگیرد که «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس‌ جمهور این کشور هفته پیش با تأکید بر اهمیت سفر رئیس مجلس کشورمان به عشق‏‌آباد، اعلام کرد این سفر به توسعه روابط ترکمنستان و ایران کمک زیادی خواهد کرد.

بردی‏‌محمداف تصریح کرد: سفر قریب الوقوع رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به عشق‏‌آباد در واقع عامل مهمی در زمینه تقویت و گسترش همکاری‏‌های بین مجالس 2 کشور دوست ایران و ترکمنستان خواهد بود.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها