امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43435
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 139
«حسن السنید» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فاس در بغداد اظهار داشت: یک کمیته ویژه برای تحقیق در مورد فرار ...

«حسن السنید» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فاس در بغداد اظهار داشت: یک کمیته ویژه برای تحقیق در مورد فرار زندانیان از زندان ابوغریب تشکیل شده است که تحقیقات آن همچنان ادامه دارد.

وی افزود: این کمیته تاکنون تعدادی از مسئولان مرتبط با این موضوع را فراخوانده و از آنان و حتی از برخی زندانیان بازجویی کرده است و علاوه بر این، همکاری بین نهاد قضایی در این خصوص ادامه دارد و تاکنون نتایج مهمی به دست آمده است که به زودی اعلام خواهد شد.

السنید تصریح کرد: کمیته تحقیق در مورد فرار زندانیان، توصیه کرده است که فرماندهان و افسران مسئول این زندان و همچنین برخی از کارمندان وزارت دادگستری تغییر کنند و علاوه بر این توصیه های زیادی دارد که اکنون امکان فاش کردن آن وجود ندارد.

این عضو پارلمان عراق در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: جنگنده های روسی در پایان ماه جاری میلادی در اختیار ارتش عراق قرار خواهند گرفت.

این در حالی است که پیشتر در چارچوب سفر «نوری مالکی» نخست وزیر عراق به روسیه در اکتبر 2012، دو کشور از انعقاد قرارداد تسلیحاتی به مبلغ 4 میلیارد و 200 میلیون دلار خبر داده بودند که این قرارداد، تعدادی هواپیمای پیشرفته و تجهیزات و ادوات نظامی را در برمی گرفت.

السنید در مورد پرواز هواپیمای سعودی بر فراز زندان استان «الناصریه» تصریح کرد: تحقیق در این خصوص بین فرماندهی عملیات «الرافدین» و مسئولان محافظ زندان، در جریان است و در صورتی که ثابت شود که عربستان این هواپیما را بر فراز محل مزبور به پرواز در آورد، از طریق اتحادیه عرب د برابر آن اقدام خواهیم کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها