امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43439
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه رسمی که در سایت رسمی این وزارتخانه منتشر شد تاکید کرده است که هر نوع اقدام نظامی علیه سوریه می‌تواند از لحاظ امنیت هسته‌ای و عدم گسترش هسته‌ای بسیار حساس بوده و عواقب فاجعه آمیزی برای منطقه به همراه داشته باشد.

این دیپلمات بلندپایه گفت: بدین ترتیب که هرگونه اصابت خواسته یا ناخواسته موشک‌های شلیک شده به تاسیسات هسته‌ای در حومه دمشق ممکن است عواقب فاجعه آمیزی مانند احتمال آلودگی مناطق مجاور با اورانیوم غنی شده، عدم امکان جلوگیری از درز مواد رادیواکتوی به خارج و یا کنترل و حفاظت از این تاسیسات و مواد هسته‌ای داشته باشد.

لوکاشوویچ افزود: برای ممانعت از توسعه روند اوضاع بر اساس سناریوی منفی روسیه از مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌خواهد که فورا نسبت به وضعیت کنونی عکس العمل نشان داده و کشورهای عضو این سازمان را در خصوص خطرات مربوط به حمله احتمالی آمریکا به تاسیسات حساس و خطرناک در سوریه واقف کند. 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها