امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43446
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا)، حسن مؤمنی‌شریف رئیس حوزه هنری در مراسم بزرگداشت شهید «هادی باغبانی» که عصر روز گذشته در حوزه هنری ...

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا)، حسن مؤمنی‌شریف رئیس حوزه هنری در مراسم بزرگداشت شهید «هادی باغبانی» که عصر روز گذشته در حوزه هنری برگزار شد، اظهار داشت: فرهنگ شهادت که قرن‌ها به فراموش سپرده شده بود به برکت انقلاب اسلامی این فرهنگ زنده شد، آرزوی شهادت، آرزوی بزرگان بوده است.

وی ادامه داد: امروز فرهنگ عاشورایی از مرزهای کشور فراتر رفته است و آن را در حماسه القصیر سوریه دیدیم؛ جنگ هم رنگ دیگری پیدا کرده است و در این برهه یکی از ویژگی‌های دشمن، تحریف این وقایع طریق رسانه است؛ در این جنگ سوریه، اهالی رسانه و مستندسازان کشته و شهید شده‌اند؛ در حالی که در این روزگار که سازمان‌های بین‌المللی دم از حقوق بشر می‌زنند، اتفاق‌هایی را می‌بینیم در سوریه که این جنایت‌ها فراتر از تاریخ را بوده و دشمن تلاش می‌کرد این جنایت‌ها دیده نشود.

مؤمنی بیان داشت: جمعی از خبرنگاران و مستندسازان برای ثبت این وقایع جانشان را به خطر انداختند و رفتند در منطقه تا این مظلومیت را به گوش جهان برسانند و تشکر می‌کنیم که نزدیک 10 نفر از مستندسازان رهرو شهید آوینی در سوریه هستند؛ و امید داریم مستند‌سازی جهادی به قله‌ها برسد و کار آنها باعث رسوایی دشمنان اسلام شود.

رئیس حوزه هنری یادآور شد: نام شهید و آرمان‌های شهید همیشه زنده است؛ وقتی خون شهید پای کار و مسیری ریخته شود، باعث شکوفایی آن مسیر می‌شود؛ با توجه به هجوم معاندان بعد از انقلاب اسلامی به هنر و ادب نوپای اسلامی، اگر آوینی شهید نمی‌شد، نمی‌دانستیم این هنر چه می‌شد در واقع خون این شهید و خون شهدای دیگر رونق مستند‌سازی خواهد بود.

* مشتاق بودم صدای باغبانی را سر کلاس بشنوم

شاه حسینی استاد شهید باغبانی در عرصه مستند‌سازی‌، اظهار داشت: تربیت نیروهایی برای هنر و ادب اسلامی کاری مشکل بود و امروز فراق چنین گلی برای خانواده ما دشوار است؛ انگار تا فارغ‌التحصیلی آنها یک گام فاصله نبود و این گام را چه زود برداشتند.

وی ادامه داد: رفتن آنها به تعجیل بود؛ این حسرت برای ما باقی ماند که بعضی چه زود از جانب عرش صدا زده می‌شوند؛ از صفت آن شهید بگویم، یادم است دو ترم در محضرشان بودیم؛ بیش از همه در کلاس‌های من، بحث و گفت‌وگو بین استاد و دانشجو بود؛ جنس کار، جنس طلبگی بود؛ این شهید بسیار کم حرف بود و کم می‌پرسید؛ اگر سؤالی داشت پایان کلاس در حد نکته‌ای کوتاه می‌پرسید. شاید این کم حرف بودن به دلیل پختگی بود؛ آن قدر متواضع بود و کم حرف می‌زد که مشتاق بودم لحن حرف زدن و صدای او را بشنوم و در مخیل من نمی‌گنجید او کلاس‌های عشق در حوزه هنری را پشت سر بگذارد و بعد دعوت حق را لبیک بگوید.

شاه‌حسینی یادآور شد: کسانی که راه شهید باغبانی را دنبال می‌کنند، در پیمودن مسیر صادق باشند و سلامت نفس داشته باشند؛ چون آنکه صادق است خداوند برکتی به عظمت خود به آن می‌بخشد؛ آن که به توفیق شهادت می‌رسد، استعداد ذاتی او بر صداقت است و دیگر اینکه از تلاش و کوشش باز نایستیم و بدانیم شهدا احیا عالم برزخ هستند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها