امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43451
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 37
مهدی غلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اینکه کبودراهنگ در ایام تابستان در زمینه ورود گردشگر وضعیت خوبی دارد، افزود: از ...

مهدی غلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اینکه کبودراهنگ در ایام تابستان در زمینه ورود گردشگر وضعیت خوبی دارد، افزود: از ابتدای سال تاکنون 600 هزار گردشگر وارد کبودراهنگ شده‌اند.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون از تعداد 600 هزار گردشگری که کبودراهنگ را برای سفر انتخاب کرده‌اند، 3 هزار نفر را گردشگران خارجی تشکیل داده‌اند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کبودراهنگ با بیان اینکه مقصد بیشتر این گردشگران غار علیصدر بوده است، یادآور شد: از ورودی روزانه 10 هزار گردشگر به کبودراهنگ، بیشتر آنها با هدف بازدید از غار به این شهرستان سفر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از این مسافران در داخل شهر کبودراهنگ اقامت دارند، بیان داشت: اقامت این مسافران در کبودراهنگ در مهمانپذیر و یک پارک این شهر در نظر گرفته شده است.

غلامی با بیان اینکه در روستای علیصدر و محوطه آن نیز سوئیت‌هایی در نظر گرفته شده است، بیان داشت: روستای علیصدر و شرکت علیصدر هر کدام 50 سوئیت برای مسافران در نظر گرفته‌اند.

وی قلعه باشقورتاران و دفتر انیستیتوپاستور پرفسور بالتازار را از دیگر نقاط دیدنی کبودراهنگ دانست و افزود: در گذشته دفتر انیستیتوپاستور پرفسور بالتازار که مربوط به بیماری طاعون بود، در روستای اکن‌لو بخش شیرین‌سو بود که اکنون این وسایل و آزمایشگاه به یک نقطه دیدنی مبدل شده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کبودراهنگ در پایان اضافه کرد: این مرکز اکنون زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی است، در حالی که اگر دست میراث فرهنگی بود حتماً به موزه تبدیل می‌شد تا همه افراد بتوانند از آن بازدید کنند هرچند باید مجوز آن از تهران گرفته شود.
انتهای پیام/89003/ج40
برچسب ها:
آخرین اخبار