امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43479
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سفارت انگلیس در دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، هدف از بازدید این مقام وزارت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سفارت انگلیس در دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، هدف از بازدید این مقام وزارت خارجه و مسئول میز آسیای مرکزی در انگلیس، دیدار و انجام مذاکراتی با مقامات عالیرتبه تاجیک است.

به گفته این منبع، وارسی که برای اولین بار به تاجیکستان سفر می‌کند از جمله با «امامعلی رحمان» رئیس جمهوری تاجیکستان، «همراه‌خان ظرزیفی» وزیر امور خارجه و «شریف رحیم‌زاده» وزیر رشد اقتصاد و تجارت دیدار و موضوعات مربوط به توسعه روابط دوجانبه را بررسی خواهد کرد.

سفارت انگلیس در این بیانیه بازدید بارونس وارسی را نشان دهنده تقویت روابط دوجانبه بین بریتانیا و تاجیکستان عنوان و ابراز امیدواری کرد که گفت‌وشنودهای جدید با مقامات دوشنبه فصل تازه‌ای را در روابط دوجانبه باز خواهد کرد.

در این بیانیه، همچنین تصریح شده است که این مقام انگلیس قصد دارد در این مذاکرات طیف وسیعی از مسائل از جمله همکاری‌های بین‌المللی، امنیت و ثبات در آسیای مرکزی، تجارت و سرمایه‌گذاری، توسعه سهم شرکت‌های انگلیسی در اقتصاد تاجیکستان و همچنین مسائل مربوط به حقوق بشر را مورد بحث قرار دهد.

این منبع ملاقات با نمایندگان نهادهای انگلیسی و قشر تجار تاجیکستان را نیز از دیگر بخش های برنامه این سفر اعلام کرده‌است.

این مقام ارشد وزارت خارجه انگلیس در آستانه بازدید خود به رسانه‌های غربی با مهم خواند سفر خود به تاجیکستان در جهت تقویت زمینه روابط دوجانبه تاکید کرده که، ما باید روابط خوب دو‌جانبه با این کشور داشته باشیم.

به اعتقاد وی روابط لندن و دوشنبه در حال فزاینده بوده و به نفع هر دو کشور تقویت می‌شود.

وی همزمان تاکید کرده که، مشتاقانه منتظر به مذاکرات پربار با امامعلی رحمان، رئیس جمهور و دیگر اعضای دولت تاجیکستان و همچنین ملاقات با نمایندگان محافل سیاسی و تجاری تاجیک است.

در همین حال، وارسی در آستانه سفر به دوشنبه در گفتوگو با یک نشریه انگلیسی تاکید کرده است از این فرصت همچنین برای دیدار و گفت‌وگو با نمایندگان جامعه مدنی تاجیکستان که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار دارند، استفاده خواهد کرد.

«سعیده وارسی» که یک پاکستانی الاصل است، در گذشته عضو مجلس اعیان انگلیس بود و به عنوان نخستین زن مسلمان وارد کابینه این کشور شد.

وارسی که 42 سال دارد عضو حزب محافظه کار انگلیس بوده و پس از پیروزی و انتخاب «دیوید کامرون» به سمت نخست‌وزیر و رهبر حزب محافظه کار به عنوان وزیر مشاور و عضو کابینه منصوب شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها