امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43485
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه روز پنج‌شنبه بار دیگر به پایبندی این کشور به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه روز پنج‌شنبه بار دیگر به پایبندی این کشور به قراردادهای تسلیحاتی با سوریه تاکید کرد و گفت بر اساس قراردادهایی که پیشتر امضا شده، روسیه به ارسال سلاح به سوریه ادامه می‌دهد.
سامانه پدافندی اس-300 مهمترین قرارداد تسلیحاتی میان روسیه و سوریه به شمار می‌آید. روز گذشته «ولادیمیر پوتین» تاکید کرد که این قرارداد همچنان پابرجاست ولی این سامانه هنوز به سوریه تحویل داده نشده است.
پسکوف که با شبکه راشاتودی مصاحبه می‌کرد، در پاسخ به سوالی در مورد موضع روسیه در قبال تحولات سوریه و اظهارات پوتین که گفته بود اگر ثابت شود دولت سوریه عامل حمله شیمیایی بوده، برخوردی قاطع انجام می‌دهد، گفت: دولت روسیه هیچ‌گاه مدافع دولت سوریه و رئیس‌جمهور «بشار اسد» نبود، بلکه همواره حامی حاکمیت قوانین بین‌المللی بوده است. این چیزی است که ما بر آن تاکید می‌کنیم و تلاش داریم آن را برای شرکای خود نیز توضیح دهیم. ضرورت اینکه همه به قوانین بین‌المللی و مبانی آن پایبند باشند. اینکه تنها مرجعی که می‌تواند استفاده از قوای نظامی را تصویب کند و به آن مشروعیت ببخشد، شورای امنیت سازمان ملل است. هیچ کشوری، و هیچ‌یک از دیگر سازمان‌ها نمی‌توانند چنین کاری کنند.
وی افزود: هم مسکو، هم واشنگتن و هم همه دیگر دولت‌های جهان به شدت مخالف استفاده از هرگونه سلاح کشتار جمعی هستند. و در سوریه هم بحث تسلیحات شیمیایی مطرح شده است. روسیه هم دغدغه‌هایی مشابه آمریکا و دیگر کشورها دارد. اینکه ممکن است چنین تسلیحاتی در طول درگیری مورد استفاده قرار گیرند.
سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه در ادامه تاکید کرد که این کارشناسان سازمان ملل هستند که باید گزارش خود را در مورد سوریه ارائه کنند، و تنها آن‌ها هستند که باید بر اساس شواهد و مستندات تعیین کنند چه اتفاقی در سوریه رخ داده است. به همین جهت باید منتظر ماند تا نتیجه بررسی‌ها مشخص شود.
وی تاکید کرد که «شواهدی که آقای کری (وزیر خارجه آمریکا) ارائه کرده، برای اینکه نشان دهد کدام طرف از سلاح شیمیایی استفاده کرده، قانع‌کننده نیست».
به گفته پسکوف، روسیه به این نتیجه رسیده است که احتمال فراوانی وجود دارد که این حمله با اهداف تحریک‌آمیز صورت گرفته باشد و در مقابل هیچ سند محکمی وجود ندارد که اولا ثابت کند این حمله شیمیایی بوده و ثانیا عامل آن دولت سوریه بوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها