امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43487
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، کارشناسان نظامی روسیه، اتهامات «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا درباره اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، کارشناسان نظامی روسیه، اتهامات «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا درباره اینکه روسیه سلاح‌ شیمایی برای سوریه تأمین می‌کند را رد کردند.

«ایگور کوروتچنکو» یکی از اعضای شورای عمومی وزارت دفاع روسیه و سردبیر مجله دفاع ملی این کشور اعلام کرد: اظهارات رئیس پنتاگون یک دروغ آشکار درست شبیه همان لوله آزمایش حاوی ماده شیمیایی از زرادخانه صدام حسین است که «کالین پاول» وزیر خارجه وقت آمریکا در شورای امنیت تکان داد.

کوروتچنکو ظاهرا به حادثه‌ای در سال 2003 اشاره کرد که در آن پاول یک لوله آزمایش نمونه از مواد شیمیایی را به شورای امنیت سازمان ملل آورد تا وانمود کند که صدام حسین در عراق سلاح‌های بیولوژیکی استفاده کرده است.

پاول در شورای امنیت سازمان ملل مدعی شد که مأموران ما این نمونه مواد شیمیایی را در عراق پیدا کردند و این نشان می‌دهد که عراق ذخایر سلاح‌های شیمیایی دارد و با همین بهانه به عراق حمله کردند اما بعدها مشخص شد که صدام حسین ذخایر سلاح‌های شیمیایی نداشته است.

این مقام روس ادامه داد: آمریکا سرویس‌های ویژه قدرتمند و کارآمدی دارد و هیگل باید به آنها مراجعه کند و اطلاعات جامعی در این باره دریافت کند که فدراسیون روسیه هرگز سلاح‌های کشتار جمعی در اختیار هیچ‌کس حتی نزدیک‌ترین همپیمانان خود قرار نمی‌دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها