امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43507
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 122
احمد بخشایش نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقش حمایتی جمهوری ...

احمد بخشایش نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقش حمایتی جمهوری اسلامی ایران از سوریه در حمله احتمالی آمریکا اشاره کرد و گفت: ایران پیشتاز حمایت از مردم سوریه بوده و در جنگ احتمالی بین آمریکا و سوریه این حمایت ادامه خواهد داشت و جمهوری اسلامی ایران اجازه نخواهد داد که قدرت مقاومت در منطقه ضعیف شود.

وی با بیان اینکه اوباما پس از 22 ماه جنگ داخلی در سوریه نتوانسته است به توفیقی دست یابد، خاطرنشان کرد: آمریکا با حمایت‌های عربستان و قطر، از 22 ماه قبل جنگ را در داخل سوریه آغاز کرده و پس از آنکه اوباما فهمید نمی‌تواند بشار اسد را از حکومت ساقط نماید امروز به دنبال بر هم زدن توازن قدرت در منطقه به سود عربستان و قطر است و می‌خواهد وی را مجبور کند تا به مخالفین دولت امتیاز دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از عربستان بعنوان معرکه‌گیر اصلی این جنگ نام برد و اظهار داشت: اوباما تصور می‌کند که اگر مستقیما  به سوریه حمله کند می‌تواند آن را شکست دهد اما وی هنوز نمی‌داند که در این 22 ماه، آمریکا شکست خورده جنگ داخلی بوده و در صورت حمله احتمالی به سوریه مطمئنا با شکستی دیگر روبرو خواهد شد.

بخشایش با اشاره به ترس اوباما از عاقبت جنگ در عراق و افغانستان افزود: وقتی اوباما از مواضع اولیه خود مبنی بر حمله به سوریه عقب‌نشینی می‌کند و جنگ را به تصویب از سوی کنگره متوسل می‌کند، یعنی از شکست‌های گذشته‌اش در عراق و افغانستان عبرت گرفته و در صورت تصویب کنگره که بسیار بعید هم به نظر می‌رسد، به جنگ محدود چند روزه در سوریه بسنده خواهد کرد.

وی ادامه داد: البته اوباما تصور می‌کند که اگر به سوریه حمله کند جنگِ محدود است اما وی باید بداند شاید آمریکا آغازکننده جنگ با سوریه باشد اما مطمئنا پایان جنگ با جریان مقاومت خواهد بود.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمله اوباما به سوریه منافع دوستان آمریکا را به خطر خواهد انداخت، خاطرنشان کرد: این جنگ یک زورآزمایی بین جبهه سازش و مقاومت است. جبهه مقاومت قدرت خود را در جنگ‌های 33، 22 و 8 روزه نشان داده و مطمئنا این جنگ قابل قیاس با جنگ‌های گذشته نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی در پایان جمهوری اسلامی را قدرت اصلی منطقه خواند و افزود: جبهه سازش اعم از عربستان، قطر، امارات، ترکیه و ... به دنبال تضعیف قدرت مقاومت در منطقه است و سعی دارد رابطه کشورهای خاورمیانه را با جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت اصلی منطقه محدود نماید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها