امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43515
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک دیپلمات غربی ناشناس مدعی شده نتیجه تیم کمیته حقیقت‌یاب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک دیپلمات غربی ناشناس مدعی شده نتیجه تیم کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره وقوع حمله شیمیایی در منطقه «غوطه‌ الشرقیه» سه هفته دیگر طول خواهد کشید تا بدین‌ترتیب احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه قبل از اعلام نتیجه این کمیته بالا رود.

شنبه هفته گذشته گزارش شده بود بازرسان تسلیحات شیمیایی سازمان ملل با گردآوری نمونه‌های زیستی و انواع دیگری از نمونه‌های مربوط، دمشق را ترک کرده‌اند.

بنا به گفته این دیپلمات غربی، چارچوب زمانی تسریع شده تنها یک هفته از زمان لازم برای انجام روند معمول تحقیقات، خواهد کاست و بنابراین، نتیجه تحقیقات این بازرسان سه هفته دیگر اعلام خواهد شد.

مقامات کشورهای غربی از جمله آمریکا اعلام کرده‌اند برای اقدام نظامی علیه سوریه به گزارش‌های سازمان ملل توجه چندانی نخواهند کرد. آنها می‌گویند بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل تنها اینکه آیا در منطقه غوطه شرطی حمله شیمیایی صورت گرفته یا خیر رامشخص خواهد کرد.

آمریکا، فرانسه و بریتانیا، در مقابل، آنچه به ادعای آنها گزارش‌هایی محرمانه از حمله شیمیایی در این منطقه در سوریه بوده را تهیه و بر اساس آنها دولت سوریه را به این اقدام متهم کرده‌اند.

از سوی دیگر، مسکو روز چهارشنبه گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد حمله شیمیایی که حدود چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل رخ داد به دست تروریست‌های سوریه انجام شده است. در این گزارش نشان داده شده بود یکی از مواد شیمیایی یافت شده در این منطقه، ماده‌ای بوده که به خمپاره‌های مورد استفاده شورشی‌ها شباهت داشته است.

در حمله شیمیایی منطقه خان‌العسل 26 نفر کشته شدند و حمله شیمیایی غوطه شرقی درست در همان زمانی انجام شد که بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل به درخواست دولت دمشق برای تحقیق درباره آن وارد این کشور شده بودند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا اعلام کرده منتظر است کنگره این کشور مجوز اقدام نظامی علیه سوریه را صادر کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار