امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43521
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، با وجود آنکه دولت ایرلند برای اعزام نیروهای صلح‌بان به بلندی‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، با وجود آنکه دولت ایرلند برای اعزام نیروهای صلح‌بان به بلندی‌های جولان اعلام آمادگی کرده، حضور این نیروها در منطقه با تاخیر مواجه شده است. پیشتر قرار بود 30 نفر از مجموع 115 نفر صلح‌بانان ایرلندی اواخر این هفته راهی بیروت شده و از آنجا از طریق زمینی وارد جولان شوند.

با این وجود، به این نیروها اعلام شده است که همچنان منتظر بمانند و به سمت لبنان حرکت نکنند. دفتر سازمان ملل در نیویورک این دستور را صادر کرده است. بنا بر این گزارش، با تغییر برنامه‌ها، قرار شده است اولین گروه از این صلح‌بانان حدود سه هفته دیگر به سمت لبنان حرکت کنند. بعد از استقرار این گروه، دیگر نیروها نیز عازم جولان خواهند شد.

یک مقام ارشد گفته است این تاخیر مشکلی برای مأموریت نیروهای صلح‌بان به وجود نمی‌آورد و این نیروها به جای آنکه در بیروت منتظر بمانند، در کشور خود منتظر می‌مانند تا زمان اعزام فرابرسد. وی گفته است با توجه به وضعیت سوریه، چنین تاخیرهایی دور از انتظار نبوده و این هم اولین بار نیست که چنین تاخیرهایی رخ می‌دهد.

مخالفان دولت سوریه تاکنون چند مرتبه نیروهای صلح‌بان مستقر در بلندهای جولان را ربوده‌اند. ناامنی‌های به وجودآمده در این منطقه موجب شد تا چند کشورهای نیروهای صلح‌بان خود را از جولان خارج کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها