امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4354
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۱۹
تعداد بازدید: 316
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ساری دکتر غلامعلی حدادعادل عضو ائتلاف پیشرفت و نماینده مردم تهران در مجلس امروز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ساری دکتر غلامعلی حدادعادل عضو ائتلاف پیشرفت و نماینده مردم تهران در مجلس امروز (چهارشنبه) به استان مازندران سفر کرد و در جمع دانشجویان دانشگاه بابل و دانشگاه دولتی مازندران به ایراد سخنرانی پرداخت.
غلامعلی حداد‌عادل همچنین چهارشنبه شب به دیدار علمای برجسته مرکز مازندران همچون آیت‌الله حاج شیخ مرتضی صدوقی و آیت‌الله نظری رفت.
گزارش کامل سفر حدادعادل به شرح زیر است:

باید با برنامه‌ریزی درست به سوی تمدن اسلامی حرکت کنیم/ ملت‌ها خواهان ورود اسلام در حکومت‌داری هستند 

غلامعلی حدادعادل عضو ائتلاف پیشرفت پیش از ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل در سالن شهید شجاعیان این دانشگاه اظهارداشت: دشمنان در یک سال اخیر با اعمال فشارهای شدید اقتصادی در تلاش هستند تا آشفتگی و بحران سیاسی در ایران را تکمیل کنند که محال است به این خواسته خود برسند.

عضو ائتلاف پیشرفت تصریح کرد: بر این اساس مقام معظم رهبری سال جاری را سال حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری کردند و انتظار این است تا ملت ایران در عرصه انتخابات حماسه عظیمی خلق کنند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات مظهر بارز حماسه سیاسی است، افزود: مردم با حضور گسترده در صحنه انتخابات و انتخاب فرد اصلح بار دیگر استقلال و حاکمیت جمهوری اسلامی را به استکبار جهانی اثبات می‌کنند.

حدادعادل اضافه‌کرد: از جمله دستاوردهای انقلاب که مرتبط با استقلال و مردم سالاری دینی است انتقال نرم قدرت است و اینکه در کشور به برکت انقلاب و با سازوکارهای انتخاباتی، یکی می‌آید و دیگری می‌رود که این امر به ثبات و هم افزایی نیروها کمک می‌کند.

رئیس مجلس هفتم با اشاره به اینکه اخلاق بدون پشتوانه خدا اخلاق نیست و هیچ چیز برای اثبات حکومت دینی و اسلامی بهتر از استناد به وضع دنیای امروز نیست، اظهارداشت: تا 100 سال گذشته روشنفکران ما به دنیای غرب با یک چشم امید نگاه می‌کردند و تا آنجا پیش رفتند که راه نجات ایران و ایرانی را فرنگی شدن مردم این کشور می‌دانستند.

وی اضافه‌کرد: اما امروز تمدن غرب امتحان خود را در کل جهان و عالم اسلام پس داده و ملت‌ها با تجربه و وجدان بیدار خواستار جدی گرفتن اسلام در زندگی اجتماعی و حکومت دینی هستند.

دکتر حدادعادل یادآور شد: ما باید با برنامه‌ریزی درست به سوی تمدن اسلامی حرکت کنیم و با دعوت از همه مسلمانان این امر را به عنوان فرهنگ جهانی دربیاوریم.

رئیس مجلس هفتم در پایان خواستار حضور جدی مردم در صحنه انتخابات شد.

عملکرد دولت نهم و دهم متفاوت بوده است/ هدف از ائتلاف تقسیم نشدن رأی‌هاست
 
 


 

به گزارش فارس غلامعلی حداد‌عادل نماینده مردم تهران در مجلس ظهر امروز نیز در میزگرد دانشجویی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل حضور یافت و به سئوالات متعدد دانشجویان این دانشگاه پاسخ داد.

عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به این سؤال که ائتلاف 1+2 آیا به نفع قالیباف خواهد بود یا نه و اینکه چرا اصولگرایان بیشتری در ائتلاف پیشرفت شرکت نکردند، اظهارداشت: حدود پنج ماه قبل ولایتی به بنده اطلاع داد مذاکره‌ای با قالیباف داشته و این دو نفر تصمیم گرفتند در انتخابات رقابت نکنند که از بنده سئوال کردند آیا شما به رقابت اصولگرایان در صحنه انتخابات معتقد هستید یا نه که بنده با توجه به شرایط موجود فشارهای خارجی و مشکلات اقتصادی، رقابت نامزدهای اصولگرا را به نفع جامعه ندانسته و با ائتلاف پیشرفت موافقت کردم.

وی اضافه‌کرد: ما عنوان ائتلاف سه‌گانه را ائتلاف پیشرفت گذاشتیم و هدف ما از این ائتلاف این بوده است که رای‌ها تقسیم نشده و یک نفر با رای قاطع انتخاب شود.

حدادعادل در پاسخ به این سؤال که چرا اصولگرایان بیشتری در ائتلاف پیشرفت شرکت نکردند، اظهارداشت: زمانی که ائتلاف ما شکل گرفت دیگرانی معلوم نبودند و نامزدهای اصولگرا اعلام آمادگی نکرده بودند البته نیازی به منحصر کردن نامزدها در این سه نفر نیست چراکه مهم فکر است.

*خروجی ائتلاف فعلاً معلوم نیست

وی تصریح‌کرد: در حال حاضر خروجی این ائتلاف معلوم نیست؛ چون به یک سری نظرسنجی اساسی نیاز داریم اما هر سه ما مصمم به با هم بودن در صحنه و کنار رفتن از صحنه انتخابات هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: زمانی که ما سه نفر با هم ائتلاف کردیم قبول کردیم آنجایی که به نفع و مصلحت کشور نیست کنار برویم و همچنان بر اعتقاد خود پافشاری می‌کنیم.

حداد عادل در پاسخ به این سئوال که آیا با توجه به اینکه شما و آقای ولایتی مشاور مقام معظم رهبری و مسن‌تر از قالیباف هستید به نفع ایشان کناره‌گیری می‌کنید، افزود: این‌ها خیالات است که چون سن ما زیاد بوده و مشاور رهبری هستیم کناره‌گیری کرده و نفر سوم انتخاب می‌شود چراکه آن چیزی که اساس ائتلاف ما بوده مصلحت نظام و کشور است.

عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به این سؤال که چرا کسانی که تا دیروز موافق عملکرد دولت بودند امروز عملکرد این دولت را نقد می‌کنند، گفت: عملکرد دولت نهم و دهم متفاوت است اگرچه رئیس‌جمهور واحد بوده است.

وی بر همین اساس ادامه داد: در چهار سال فعالیت دولت نهم از سال 84 تا 88 در مجموع عملکرد دولت در سیاست خارجی (تاکید بر موضوع هسته‌ای که نمادی از استقلال‌طلبی کشور ایران است و همچنین در دفاع از حقوق ملت فلسطین که از جمله اصول سیاست خارجی است، ایستادگی در برابر قدرت‌های زورگو) مثبت و موفق بوده است.

دکتر حدادعادل اظهارداشت: در دولت دهم احساس می‌شود این مواضع قدری کمرنگ شده و ما زمانی احساس کنیم موضوعی قابل نقد است به صراحت آن را نقد می‌کنیم اما در مجموع کارنامه دولت نهم و دهم قابل قبول است.

اعضای ائتلاف سه‌گانه متضاد هم نیستند
 
 


 

به گزارش خبرنگار فارس غلامعلی حدادعادل همچنین عصر امروز با حضور در جمع دانشجویان این دانشگاه در میز انتخابات ریاست جمهوری بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی استان مازندران شرکت کرد.

وی در این جلسه با اشاره به وجود زبان‌ها و گویش‌های مختلف در سطح کشور گفت: ایران کشوری متنوع و وسیع است که دارای فرهنگ‌ها و گویش‌های مختلف است ولی نکته مهم و وجه اشتراک بین این مردم که باعث وحدت ایرانیان نیز شده است دو مقوله دین اسلام و ایرانی بودن است که برای حفظ وحدت توجه کردن به این دو مقوله مهم و ضروری است.

عضو ائتلاف پیشرفت ادامه داد: در حال حاضر در آذربایجان از 24 ساعت حداقل 8 ساعت تلویزیون به زبان ترکی برنامه پخش می‌کند و روزنامه‌های محلی فراوانی نیز وجود دارند و این در حالی است که در قبل از انقلاب اسلامی نوشتن کتاب به زبانی جزء زبان رسمی کشور جرم محسوب می‌شد و با متخلفان سخت برخورد می‌شد.

تمام اقوام ایرانی زبان فارسی را فرا بگیرند

وی در ادامه خطاب به دانشجویان مازندرانی گفت: ما این ظرفیت را داریم که اگر دانشجویان این دانشگاه خواستند و رئیس دانشگاه هم به ما درخواست داد مجوز ایجاد رشته زبان مازندرانی را در دانشگاه مازندران صادر کنیم و این مطلب برای دانشگاه‌های سایر استان‌ها هم قابل اجرا است.

حدادعادل یادآور شد: تنها چیزی که نظام باید در این زمینه مراقب آن باشد این است که تمام اقوام ایرانی زبان فارسی را فرا بگیرند تا بتوانند از طریق آن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

رئیس مجلس هفتم در پاسخ به سؤالی در مورد صدق وعده‌های انتخاباتی‌اش گفت: همه باید در این زمینه به خدا پناه ببریم و با ملت خود صادقانه رفتار کنیم، من نمی‌توانم آینده را پیش‌بینی کنم اما بر این اعتقادم که گذشته انسان‌ها قرینه‌ای برای رفتار آینده آنها است و در همین راستا با مروری بر گذشته مشخص می‌شود که اصول بنده از بعد از انقلاب تاکنون هیچ تغییری نداشته است.

در مورد منتخب ائتلاف هیچ تصمیم‌گیری صورت نگرفته است

وی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد برنامه‌هایش در راستای رفع فقر در جامعه گفت: در موضوع رفع فقر از جامعه مسائل مختلفی وجود دارد که در صورت ایجاد سازوکار مناسب برای آنها این موضوع قابل بهبود است ولی شرط انصاف این است که بگوییم وضعیت فقر از بعد از انقلاب نسبت به زمان قبل آن بهبود چشمگیری یافته و سطح زندگی مردم به نسبت بهتر شده است.

حداد عادل در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اینکه فرد منتخب ائتلاف سه نفره آنها برای حضور در انتخابات چه کسی است و چگونه انتخاب می‌شود، گفت: در مورد شخص منتخب تاکنون هیچ تصمیم‌گیری صورت نگرفته است و قطعا در تعیین فرد منتخب برای ائتلاف، کسی جز اعضای ائتلاف نظر نخواهند داد.

نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سؤال دیگری در مورد روابط با آمریکا گفت: با هیچ کشوری بر سر استقلال کشور معامله نمی‌کنیم که این پاسخ مورد تشویق شدید دانشجویان دانشگاه مازندران قرار گرفت.

ستون اسلام در کشور ولایت فقیه و رهبری است
 
 وی در ادامه اظهارداشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی و تمام کسانی که دستشان از این کشور کوتاه شده است متوجه شده‌اند که علت این وحدت ملت ایران است و باعث این وحدت نیز اسلام و ستون اسلام نیز در کشور ولایت فقیه و رهبری بوده است بنابراین سعی دارند برای رسیدن به مقاصد خود به رهبری و اطرافیان ایشان حمله کنند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به اینکه ما در دولت خود به گونه‌ای عمل نخواهیم کرد که مواضع فرهنگی‌مان با مواضع رهبری زاویه‌دار باشد، گفت: بنده نسبت به برخی از کارهای دولت انتقاد دارم اما این موضوع را هم باید گفت که انصافا کار دولت آقای احمدی‌نژاد در بحث مسکن مهر در هیچ دولت دیگری انجام نشده است و در جای خود قابل تقدیر است.
 
سود بداخلاقی سیاسی به حساب دشمن می‌رود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، غلامعلی حداد عادل بعداز ظهر امروز(چهارشنبه) در جمع مردم ساری در حسینه ارشاد این شهر با تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه(س) اظهارداشت: مردم مازندران از صدر اسلام به دوستی با اهل بیت معروف بودند و زمانی که خاندان پیامبر از ظلم حاکمان به ایران پناه می‌آوردند مردم مازندران از خاندان پیامبر پذیرایی می‌کردند.

وی تصریح کرد: در ایام انقلاب نیز مردم مازندران محبت‌شان را به انقلاب اسلامی نشان دادند و در جبهه‌های جنگ نیز با اهدای خون در راه انقلاب اسلامی ایران جان‌فشانی کردند.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری کشورمان در ادامه با اشاره به تلاش‌های ورزشکاران مازندرانی در صحنه‌های بین‌المللی تاکید کرد: جوانان مازندرانی در جبهه‌های جنگ نیز حضوری پررنگ داشتند.

وی در ادامه با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام حماسه سیاسی و اقتصادی توسط رهبر انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام به بعد از بکارگیری انواع ترفند بر ضد نظام اسلامی ایران، فشار اقتصادی را بر  علیه ملت ایران راه‌اندازی کرد و در تلاش است با توطئه اقتصادی ایران را ناکارآمد جلوه دهد.

حداد عادل با اشاره به انواع توطئه‌های دشمن بر ضد نظام اسلامی ایران توسط دشمنان اسلامی ایران تصریح کرد: ‌همه برنامه‌های دشمن برای ناکارآمد کردن ایران اسلامی بدون نتیجه ماند و کشوری که در ابتدای جنگ مجبور بود سیم خاردار مورد نیاز در جنگ را وارد کند موفق شد خرابی‌های جنگ را ترمیم و موجود زنده به فضا پرتاب کند.

وی در ادامه بیان داشت: مردم ایران اسلامی به حدی در بین مردم منطقه محبوب شدند که غربی‌ها اذعان کردند که مشکلات خاورمیانه بدون حضور و نظر ایران رفع نمی‌شود.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری کشورمان در ادامه به موضوع تحریم کشورمان توسط غرب اشاره کرد و گفت: تحریم‌های شدید بر علیه کشورمان به بهانه دست‌یابی به سلاح هسته‌ای هست و این در حالی است که خودشان اعتراف دارند ایران به سمت سلاح هسته‌ای نرفت.
 
 


 

وی ادامه داد: غربی‌ها دنیا را از دروغ پر کردند که ممکن است ایران روزی به سلاح هسته‌ای دسترسی پیدا کند و این موضوع را بهانه‌ای برای دشمنی با کشورمان قرار دادند.
حداد عادل در ادامه با اشاره به تحرکات هسته‌ای اسرائیل گفت: اسرائیل را که هیچگونه تعهدی به جامعه بین‌المللی نداد را برای جهان خطرناک نمی‌دانند ولی ایران که به همه تعهدات بین‌المللی پایبند است برای جامعه بین‌المللی در جهان خطرناک معرفی کردند.
وی در ادامه به توطئه‌های متعدد دشمنان بر ضد کشورمان یادآور شد: دشمن از هر وسیله‌ای برای به انزوا کشاندن ایران اسلامی استفاده کرد و موفق به اخلال در اهداف ایران اسلامی نشد و از راه اقتصادی تلاش می‌کند به اهداف خود دست‌یابد.
کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری کشورمان در ادامه با اعلام اینکه دشمن از هر وسیله‌ای می‌خواهد در کشور بحران ایجاد کند به برخی بداخلاقی‌های سیاسی ایجاد شده در مجلس اشاره کرد و گفت: در مجلس توصیه می‌کنم که بداخلاقی سیاسی انجام نشود و به دوستانم هم توصیه می‌کنم وارد فضاهای بداخلاقی سیاسی نشوند و در زمان مسئولیتم در مجلس از این‌گونه بد اخلاقی‌ها پرهیز می‌کردم چون سود بداخلاقی سیاسی به حساب دشمن می‌رود.

مشکلات دولت‌های قبلی در موقع انتخاب مدنظر مردم باشد

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، غلامعلی حداد عادل بعداز ظهر امروز در بخش دوم سخنانش در جمع مردم ساری در حسینه ارشاد این شهر به تحریم اعمال شده دشمن علیه کشور ما اشاره کرد و گفت: تحریم را باید به فرصت تبدیل کنیم و در برابر فشار اقتصادی غرب وابستگی به نفت را کاهش دهیم.
عضو خانه ملت تصریح‌کرد: تولید ملی را افزایش دهیم و با کار و تولید بیشتر و خرید اجناس داخلی در برابر دشمن ایستادگی کنیم.
وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم خراسان شمالی یادآور شد: معظم له در جمع مردم خراسان شمالی موضوع سبک زندگی اسلامی را مطرح کردند که متفاوت با زندگی غربی است؛ سبک زندگی ما باید تغییر کند.
حدادعادل ادامه داد: رهبری انقلاب به ما تاکید کرد باید سبک زندگی اسلامی در جامعه ایجاد شود و مصرف در جامعه ما کم شود و رهبر برای جلوگیری از توطئه غربی‌ها اقتصاد  مقاومتی را مطرح کرد.
عضو ائتلاف پیشرفت در ادامه اظهارداشت: با تغییر سبک زندگی حماسه اقتصادی در کشور ایجاد می‌شود.
وی درباره دیگر شعار مطرح شده توسط رهبر انقلاب در مورد سال جاری خاطرنشان کرد: انتخابات دریچه‌ای است که دشمن هوس می‌کند در آن وارد شود.
نامزد احتمالی ریاست جمهوری کشورمان در ادامه با اشاره به ترفند‌های دشمن برای ایجاد اخلال در کشور در فتنه 88 گفت: دشمن در سال88 به مردم می‌گفت که انتخابات را تحریم کنند تا با عدم مشارکت مردم اعلام کنند که مردم در انقلاب نقشی ندارند.

وی ادامه داد: بعد از انتخابات موضوع تقلب را مطرح کردند و هر چه اعلام می‌کردیم کجا تقلب شده دلیلی برای آن مطرح نمی‌شد.

حدادعادل در ادامه افزود: کسانی قصد ورود به انتخابات را دارند که ما مخالف ورود آنها به انتخابات نیستیم، ولی زمانی که برمی‌گردند معتقد به استقلال و نظام باشند و به دامن نظام برگردند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه با اشاره به مشکلاتی که در کشور بعد از فتنه 88 در کشور به وجود آمد، گفت: فتنه‌گران بساط بسیار بدی در کشور راه انداختند که با حماسه نهم دی ماه پرونده آنها بسته شد.

وی تاکید کرد: دشمن در هر انتخابات برنامه دارد و در این انتخابات اگر بتواند برنامه خویش را اجرا می‌کند.

حداد عادل تاکید کرد: انتظار امام(ره)، رهبر و شهدا این است که مردم در انتخابات حضوری باشکوه داشته باشند و حضور مردم در صفوف انتخابات کم از حضور تشکیل صف سربازان در برابر دشمنان نیست.

وی ادامه داد: در انتخابات به کسی رای دهیم که نقاط قوت ریاست جمهوری قبلی را داشته باشد و نقاط ضعف آنها را نداشته باشد و مشکلات دولت‌های قبلی را نیز نگاه کنند.

نامزد احتمالی ریاست جمهوری کشورمان در ادامه تاکید کرد: با انتخابات و انتخاب خوب در کشور حماسه سیاسی ایجاد می‌شود.

وی در پایان با اشاره به حضور پرشور مردم مازندران در صحنه‌های مختلف کشور گفت: مردم مازندران باعث سرفرازی نظام هستند.

به گزارش فارس همچنین غلامعلی حداد‌عادل چهارشنبه شب به دیدار علمای برجسته مرکز مازندران همچون آیت‌الله حاج شیخ مرتضی صدوقی و آیت‌الله نظری رفت.
آیت‌الله شیخ مرتضی‌صدوقی با بیان اینکه کسب مقام در چارچوب خدمت به مسلمانان در نظام اسلامی باشد ثواب دارد، اظهارداشت:  مسئولانی که برای خدمت کردن وارد می‌شوند باید تحمل خود را در قبال مسئولیت افزایش دهند.
وی افزود: تمام انبیا برای رسیدن به رسالت عمری را می‌گذراندند تا به نعمت خدمت رسانی برسند.
استاد حوزه علمیه ساری با اشاره به اینکه هر چه درجه قبول مسئولیت بالاتر باشد خودسازی در احکام اسلامی و وظائف دینی نیز باید صورت گیرد، تصریح کرد:  لازم است در نظام اسلامی مسئولان خود را بسازند، مقام و جایگاه باعث نشود خدای ناخواسته بنا به مصلحت اندیشی برای رسیدن به مقام باعث انحراف در شئون عملی به اسلام شوند.
وی خطاب به حداد عادل گفت: امیدوارم آنچه برای شما، امت اسلامی و اصل اسلام خیر است، همان باشد.
امام جمعه مسجد جامع ساری با بیان اینکه عمل به قرآن باید سرلوحه کارها باشد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی باید برای نظام اسلامی الگو ارائه دهد.
آیت‌الله صدوقی اضافه کرد: نتوانستیم بعد از 34 سال پیروزی انقلاب اسلامی الگوی مناسبی برای دنیا ارائه دهیم.
این استاد حوزه در مازندران با اشاره به اینکه صرف هزینه‌ها و برپایی همایش‌های مختلف بین‌المللی برای توسعه نظام اسلامی باید خروجی مثبت داشته باشد، اظهار داشت: هر ساله سمینارهایی برگزار می‌شود و شخصیت‌های زیادی به ایران می‌آیند و باید دقت شود تا درجه این افراد برای توسعه و اثرگذاری دین در سایر کشورها موثر باشد.
وی شعار نخست جمهوری اسلامی را صدور انقلاب اسلامی به جهان دانست و گفت: کشور در وضعیت نابسامان اقتصادی، اجتماعی و اسلامی قرار دارد با این وضعیت نمی‌توان به توسعه انقلاب در جهان پرداخت.
این عالم برجسته مازندرانی با گله‌مندی از وضعیت نابسامان حجاب در سطح شهر‌های کشور، افزود: بد حجابی باعث شرم است؛ باز هم منتظر می‌نشینیم، تا روز به روز وضعیت بهتر شود ولی هر روز شاهد وضعیت بدتری هستیم.
صدوقی در پایان سخنانش ضمن توفیق همه مسئولان از خداوند منان خاطرنشان‌کرد:  خداوند توفیق دهد به مسئولان تا نابسامانی‌های کشور را حل کنند.
در این دیدار دکتر حداد‌عادل یکی از تالیفات خود را به آیت‌الله شیخ مرتضی صدوقی و آیت‌الله عبدالله نظری اهدا کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها