امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43542
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 87
یعقوب توکلی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جنگ احتمالی بین آمریکا و سوریه ...

یعقوب توکلی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جنگ احتمالی بین آمریکا و سوریه گفت:‌ جنگ سوریه جنگ وهابیت بر علیه تشیع است. وهابیت پیشگام مبارزه با اسلام و تشیع بوده و جنگ فعلی در سوریه نیز در همین راستا است. بنابراین آنچه که در سوریه در حال وقوع است جنگ عناصر افراطی وهابیت برای سیطره بر اسلام و مظاهر گوناگون تشیع است.

وی با اشاره به جنگ احزاب در تاریخ صدر اسلام خاطرنشان کرد: جنگ سوریه همه گروه‌های مخالف اسلام را بسیج کرده است. صهیونیست‌ها، جریان‌های افراطی و مسیحی با هم متحد شده‌اند تا یک فضای استراتژیک اساسی را به دست آورده و بر علیه شیعیان در سراسر جهان اعلام جنگ نمایند.

این کارشناس مسائل سیاسی به روحیه جنگ‌طلبی اوباما اشاره کرد و افزود: رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است که فرصت جنگ با سوریه یک فرصت استثنایی است و می‌تواند سوریه را به عنوان یک کانون بسیار مهم در منطقه تصرف کند و در نهایت به دنبال افزایش قدرت وهابیت در منطقه است.

توکلی ادامه داد: جریان‌های مخالف در سوریه منافع مختلف دارند اما نقطه تلاقی همه این منافع، سقوط حکومت بشاراسد است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به قرارداد سایسپیکو و تقسیمات کشوری پس از جنگ جهانی اول در خاور میانه اعتراض دارند، اظهار داشت: با توجه به افزایش جمعیت در شرق و کاهش جمعیت در غرب، آمریکایی‌ها معتقدند که باید منطقه به دولت‌هایی به مراتب کوچکتر تقسیم شود و هر کدام از این کشورها به چند دولت دیگر تقسیم گردد تا نقش بین‌المللی آنها کاهش یابد و در نهایت نتوانند در مسائل جهانی تصمیم‌گیر و تأثیرگذار باشند.

این کارشناس مسائل سیاسی حمله اوباما به سوریه را خطری جدی برای منافع دوستان آمریکا برشمرد و یادآور شد: سوریه ثابت کرده است که در برابر خشن‌ترین دشمنان هم مقاوم است و حمله آمریکا به سوریه توجیه جهادی و اسلامی بودن را از سوی مخالفان سوریه بر خواهد داشت و این اتفاق حقیقت هم‌پیمانی مخالفان سوریه با کفار را آشکار خواهد کرد.

توکلی در پایان به دولت‌های هم‌پیمان با آمریکا متذکر شد: این جنگ احتمالی فرصتی را به جبهه مقاومت خواهد داد که دولت‌هایی را که به آتش افروزی در منطقه کمک می‌کنند را نیز با طعم جنگ و تبعات ناشی از آن آشنا نماید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها