امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43544
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 77
محمدرضا محسنی‌ثانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

محمدرضا محسنی‌ثانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضمن محکوم کردن حمله احتمالی آمریکا به سوریه اظهار داشت: در پی انزوایی که در اردوگاه غرب و آمریکا بوجود آمده این کشورها قصد دارند که به نوعی خودشان را احیاء کنند.

وی افزود: آمریکا برای حمله به سوریه نه تائید سازمان ملل را دارد و نه توانسته اجماع جهانی را در این رابطه بوجود آورد و تنها قصد دارد حیثیتی را که طی سالیان گذشته از دست داده را به نوعی به دست آورد ولی باید بداند که جنگ‌افروزی در سوریه نه تنها باعث اعاده حیثیت وی نمی‌شود بلکه آمریکا را بی حیثیت‌تر می‌کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر آمریکا بخواهد در منطقه جنگ‌افروزی کند یقیناً شکستی سنگین‌تر از افغانستان و عراق را تجربه می‌کند.

وی گفت: به نظر می‌رسد که آمریکا به دنبال این است تا با انجام کارهای تبلیغاتی و اظهارات جنگ‌طلبانه برخی اقدامات را انجام دهد تا دیگران وارد این جنگ شوند و خودش کنار رود ولی در هر صورت سوریه در ابعاد مختلف آمادگی دفاعی کاملی دارد.

محسنی ثانی اظهارداشت: ایران بعد از حمله احتمالی به سوریه و همچنین قبل از آن، از نفوذ خود در منطقه استفاده می‌کند؛ البته ما تلاش می‌کنیم تا از طریق دیپلماسی این تذکر را به کشورهای منطقه بدهیم که آمریکا از امکانات آنها استفاده نکند و پیامدها و عواقب همکاری با آمریکا را به آنها گوشزد می‌کنیم.

وی تاکید کرد: اگر آمریکا به سوریه حمله کند، همه منافعش و همچنین رژیم صهیونیستی مورد تهدید قرار می‌گیرد و آتش این جنگ دامن آنها را خواهد سوزاند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها