امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43554
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 70
مجید ابهری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در خصوص اعمال مجازات‌های جایگزین گفت: اقدامات پیشگیرانه از نظر ماهیت به دو گروه اقدامات قبل از وقوع جرم و ...

مجید ابهری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در خصوص اعمال مجازات‌های جایگزین گفت: اقدامات پیشگیرانه از نظر ماهیت به دو گروه اقدامات قبل از وقوع جرم و اقدامات پیشگیرانه بعد از وقوع جرم تقسیم می‌شود.

وی افزود: از آنجا که قوانین ما زندان‌محور است و در حال حاضر شاهد افزایش جمعیت کیفری هستیم و زندان‌ها به دانشگاه مبادله تجارب بزهکاران تبدیل شده باید مجازات‌های جایگزین با توجه به شخصیت، تحصیلات و موقعیت اجتماعی افراد مورد استفاده قرار گیرد.

این جامعه‌شناس با اشاره به ارتکاب جرم از سوی نوجوانان و جوانان گفت:‌ برای جوانان و یا افرادی که برای اولین‌بار از روی اشتباه مرتکب تخلفی می‌شوند مجازات جایگزین بهترین گزینه است.

وی در ادامه افزود:‌ برای نوجوانان و جوانان و برخی از افرادی که دارای موقعیت اجتماعی هستند انجام خدمات اجتماعی و شهری و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید تعیین گردد تا ضمن اشتغال‌زایی برای فرد از بازگشت مجدد او به جرم جلوگیری شود.

این جامعه‌شناس تصریح کرد: بسیاری از بزهکاران به دلیل عدم جامعه‌پذیری و بیکاری با توجه به آموزه‌های مجرمانه زندان مرتکب جرائم مجدد می‌شوند.

ابهری در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک اعمال مجازات‌های جایگزین باعث کاهش جمعیت کیفری و پیشگیری از تکرار جرم می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار