امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43560
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «کردپرس»، « نوری مالکی» نخست وزیر عراق در یک نطق تلویزیونی خواستار توقف تهدیدهای غرب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «کردپرس»، « نوری مالکی» نخست وزیر عراق در یک نطق تلویزیونی خواستار توقف تهدیدهای غرب و آمریکا علیه سوریه شد و افزود: این حق مردم سوریه است که سرنوشت خود را تعیین کنند.

مالکی نسبت به پیامدهای هرگونه حمله نظامی به سوریه هشدار داد و گفت: اگر جنگی شروع شود کنترل و توقف آن غیرممکن خواهد بود و بر کل منطقه تأثیراتی منفی خواهد گذاشت.

وی افزود: در حال حاضر برخی کشورهای عربی عضو اتحادیه عرب با حمله به سوریه مخالفند که اتحادیه عرب باید نظر این کشورها را محترم بشمارد.

نخست وزیر عراق از عراق، الجزائر، مصر، لبنان، تونس و موریتانی به عنوان مخالفان حمله به سوریه نام برد و گفت: این نشان می‌دهد که بحران سوریه هنوز هم از طریق یافتن راه حل سیاسی قابل حل و فصل است.

طرح 9 ماده ای عراق برای حل بحران سوریه عبارت است از اعلام آتش بس فوری میان طرفین، توقف ارسال سلاح به دولت و مخالفان، عقب‌نشینی کلیه جنگجویان خارجی از خاک سوریه، تحقیقات شفاف در مورد اینکه چه کسی از سلاح شیمیایی در سوریه استفاده کرده است، توقف دخالت خارجی در سوریه، استفاده نکردن از خاک کشورهای عربی برای حمله به سوریه، ایجاد یک صندوق عربی برای کمک به مردم سوریه، تعیین یک جدول زمانی برای مذاکره مستقیم میان دولت و مخالفان با هدف فراهم کردن مقدمات تشکیل حکومت موقت و آمادگی برای برگزاری انتخابات عمومی با هدف روی کار آمدن حکومتی مردمی از هر گروه و جریان سیاسی که برخواسته از بطن مردم سوریه باشد و ملت سوریه آن را بپذیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها