امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43561
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پرس‌تی‌وی، رئیس فعلی شورای امنیت سازمان ملل گفته است بازدید اخیر «جفری فلتمن» معاون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پرس‌تی‌وی، رئیس فعلی شورای امنیت سازمان ملل گفته است بازدید اخیر «جفری فلتمن» معاون سیاسی بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل از ایران رویدادی مهم است.

گری کوئینلان، نماینده استرالیا در سازمان ملل که کشورش در حال حاضر عهده‌دار ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل شده گفت هدف اصلی سفر جفری فلتمن به ایران در هفته گذشته بحث درباره تحولات سوریه و کنفرانس ژنو 2 بود و این اقدامی بود که با واکنش مثبت تمامی اعضای این شورا روبرو شد.

وی افزود فلتمن چندین دیدار با مقامات ایرانی داشت.

به گفته کوینلان، در خلال این دیدار که اولین دیدار یک مقام رسمی سازمان ملل پس از تحلیف دولت جدید ایران بود، فلمتن تلاش کرد دیدی کلی از سیاست‌های دولت ایران به دست آورد.

وی اضافه کرد آقای فلتمن در هنگام حضور در ایران متوجه علاقه‌مندی ایرانی‌ها برای گفت‌وگو شد و حتی درباره روند گفت‌وگوهای هسته‌ای هم با ایرانی‌ها صحبت کرد.

کوینلان گفت این دیدار، دیدار مهمی بود و تمامی اعضای شورای امنیت از گفت‌وگوهای بین فلتمن و مقامات ایرانی خرسند هستند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار هفته گذشته معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل از ایران تأکید کرد با آنکه فلمتن آمریکایی است او به عنوان یک نماینده سازمان ملل با مقامات ایران دیدار کرد. وی همچنین تأکید کرد که ایران با مقامات آمریکایی به طور مستقیم گفت‌وگو نمی‌کند.

این اظهارات کوینلان در حالی مطرح شده که تنش‌ها در منطقه پس از لفاظی‌های جنگ‌طلبانه آمریکا علیه سوریه بالا گرفته است.

دولت آمریکا سوریه را به حمله شیمیایی در منطقه غوطه شرقی متهم کرده است. دولت سوریه قاطعانه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده است.

سازمان ملل، ایران، روسیه و چین دربارهر گونه اقدام نظامی در سوریه هشدار داده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها