امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43563
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارشات رسانه‌های محلی لندن حاکی از آن است که «دیلما روسف» رئیس‌جمهور برزیل آمادگی دارد تا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارشات رسانه‌های محلی لندن حاکی از آن است که «دیلما روسف» رئیس‌جمهور برزیل آمادگی دارد تا سفر خود آمریکا که برای ماه اکتبر برنامه‌ریزی شده را در صورتی لغو کند که واشنگتن آشکارا در ارتباط با جاسوسی اینترنتی از شهرواندان برزیل عذرخواهی نکند.

گزارش‌های حاکی از آن است که برزیل آماده است تا قراردادهای تجاری خود با آمریکا از جمله توافق برای خرید جت‌های نظامی «اف 18» از شرکت «بوئینگ» آمریکا به ارزش چهار میلیارد دلار را لغو کند.

شبکه تلویزیونی «گلوبو تی وی» برزیل این هفته اعلام کرد که دفتر اطلاعات الکترونیک آمریکا، آژانس امنیت ملی آمریکا، تماس‌های تلفنی و پیام‌های ایمیلی «دیلما روسف» و «انریکه پنه‌ نیتو» رئیس‌جمهور مکزیک را ردیابی کرده و مورد جاسوسی قرار داده است.

بر اساس این گزارش، این اطلاعات بر اساس اسنادی است که از طریق «ادوارد اسنودن» مأمور سابق «سیا» در اختیار خبرنگاران قرار داده شده است.

روزنامه «فویا دو سائوپائولو» برزیل روز سه‌شنبه، 3 سپتامبر گزارش کرد که «دیلما روسف» در حال بررسی لغو سفر 23 اکتبر (اول آبانماه) خود به واشنگتن است.

اسنودن حدود دو ماه پیش در حالی که در «هنگ‌کنگ» به سر می‌برد با روزنامه انگلیسی «گاردین» مصاحبه کرد و پرده از برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا برداشت و گفت که نهادهای امنیتی آمریکا با برنامه‌ای تحت عنوان «پریسم» از میلیون‌ها تماس تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و شهروندان کشورهای دیگر جاسوسی می‌کنند.

اسنودن سپس به روسیه پناه برد و علیرغم درخواست آمریکا برای استرداد این مأمور سابق سیا به واشنگتن، مسکو به وی پناهندگی موقت اعطا کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار