امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43567
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 115
«فایز شکر» رئیس حزب بعث عربی سوسیالیست لبنان و وزیر سابق این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تاکید ...

«فایز شکر» رئیس حزب بعث عربی سوسیالیست لبنان و وزیر سابق این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تاکید کرد: حمله نظامی به سوریه یا عدم حمله به آن تمام گروه‌ها و طرف‌های مقاومت در کشورهای عربی را در برمی‌گیرد.

شکر افزود: ما به عنوان یک ملت مقاوم که سیاست‌های آمریکا و رژیم اسرائیل را به خوبی آزموده‌ایم تاکید می‌کنیم که هدف از حمله نظامی احتمالی آمریکا به سوریه از بین بردن محور مقاومت در هر جای منطقه است.

وی ادامه داد: اما تا زمانی‌که مقاومت وجود داشته باشد و در راس آن «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه و «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله باشند، ما از هیچ تهدیدی نمی‌هراسیم و به هیچ تهدیدی توجه نمی‌کنیم.

این وزیر سابق لبنانی درباره موشک‌های بالستیک پرتاب شده ظرف روزهای گذشته گفت: پرتاب دو موشک بالستیک در روز چهارشنبه گذشته را باید یک اقدام صرفا تبلیغاتی و رسانه‌ای تلقی کرد.

وی گفت:‌ آمریکا و اسرائیل به این طریق تلاش می‌کنند واکنش‌های کشورهای عربی و بین المللی را آزمایش کنند و دیدیم که اولین واکنش از سوی روسیه صورت گرفت که توانست خبر پرتاب این موشک‌ها را اعلام کند.

وی درباره احتمال حمله نظامی آمریکا به سوریه تصریح کرد: به نظر من موازنه قوای بزرگی وجود دارد که از یک سو مقاومت لبنان و از سوی دیگر ارتش و ملت سوریه موفق شده آن را در مدت بیش از دو سال و نیم گذشته محقق کنند.

وی افزود: این تغییر موازنه قوا موجب شد، آمریکا و اسرائیل از برداشتن هر گام شتاب‌زده‌ای در منطقه اجتناب کنند، چراکه از این بیم داشتند، اقدام آنها واکنش محور مقاومت را به دنبال داشته باشد.

فایز شکر در پاسخ به این سوال که حزب الله در صورت حمله آمریکا به سوریه، دست به چه اقداماتی خواهد زد و حزب الله برای همراهی با سوریه آیا از خاک لبنان استفاده خواهد کرد یا نه؟ پاسخ داد: ما امروز درباره حزبی صحبت می‌کنیم که محور اصلی مبارزه اعراب - اسرائیل و همچنین مبارزه بین المللی علیه مقاومت است.

فایز تاکید کرد که یکی از مهمترین طرف‌هایی که بحران سوریه را به دقت و با وسواس بسیار زیر نظر دارد، حزب الله و واکنش این حزب در هرگونه تجاوز احتمالی به سوریه مرهون شرایط و حجم و اندازه تجاوز است.

وی تاکید کرد: در صورتی که به سوریه تجاوز نظامی صورت گیرد، حزب الله دست به اقدامات غافلگیر کننده‌ای خواهد زد که تمامی موازنه‌ها را به نفع مقاومت در لبنان، سوریه و جهان عرب دگرگون خواهد کرد.  

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها