امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43574
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، محمدرضا خاتمی ظهر امروز در همایش اصلاح‌طلبان جوان کشور اظهار کرد: پس از گذشت 50 ماه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، محمدرضا خاتمی ظهر امروز در همایش اصلاح‌طلبان جوان کشور اظهار کرد: پس از گذشت 50 ماه امروز اولین جایی است که سخنرانی می‌کنم و قدردان تلاش‌ها و زحمات فعالان سیاسی، اجتماعی و به ویژه جوانان هستم.

وی افزود: روی کار آمدن دولت تدبیر و امید را جشن می‌گیریم و آن را مرهون پایداری، صبر و ایستادگی صدها نفر انسان آزادی‌خواه می‌دانیم.

خاتمی با بیان اینکه انتخابات سال 92 دستاوردهای مهمی برای کشور داشت، تصریح کرد: اینکه بفهمیم ما که هستیم و دارای چه هدفی هستیم مهمترین این دستاورد است.

برادر رئیس جمهور دوران اصلاحات خاطرنشان کرد: اگر امروز این دستاورد مهم را جشن بگیریم مرهون انقلاب اسلامی ایران هستیم و باید از هر فرصتی که به دست می‌آوریم استفاده کرده و آزادی‌خواهی و مردم‌سالاری که از مهمترین دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است را پاس بداریم.

وی با بیان اینکه مردم را نباید دست کم گرفت، خاطرنشان کرد: تا وقتی که فرهنگ آزادی‌خواهی در بین مردم وجود داشته باشد می‌توان به آینده‌های بهتری امیدوار بود.

دبیرکل سابق حزب منحله مشارکت با بیان اینکه بلوغ جوانان کشور امروز به اندازه‌ای است که می‌توانند حماسه‌های بزرگی را خلق کنند و ما این را در 24 خرداد 92 شاهد بودیم.

خاتمی با بیان اینکه جوانان مظهر تدبیر و امید هستند، اظهار کرد: دولت یازدهم نیز برآمده از همین جوانان است و این نشان می‌دهد امروز امید در اوج خود قرار دارد.

وی با بیان اینکه اصلاحات توانست هژمونی رهبری خود را در انتخابات 92 اعمال کند، تصریح کرد: در طول 4 سال گذشته از کمترین ارتباطات با مردم برخوردار بودیم این در حالی است که رهبری و هدایت اصلاحات به خوبی از سوی مردم پاسخ داده شد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه وظیفه ما سنگین است، افزود: چشم مردم به این دولت است و این دولت را شما جوانان روی کار آوردید. بر همین اساس نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود و باید با تمام توان به آن کمک کرد.

وی نقد منصفانه را از مهمترین کمک‌ها به دولت دانست و گفت:‌ نقد هم می‌تواند کمک مهمی به دولت باشد و نباید اقدامات اشتباه دولت را توجیه کرد.

خاتمی بر ضرورت همراهی دو قوه قضائیه و مقننه با قوه مجریه تاکید کرد و گفت: امید می‌رود پیام مردم از سوی این دو قوه به خوبی درک شود و با کمک و همراهی دولت یازدهم بتوانند به مطالبات به حق مردم پاسخ دهند.

عضو حزب منحله مشارکت به مطالبات اصلاح‌طلبان اشاره کرد و گفت: مطالبات ما همان مواردی است که دکتر روحانی در مصاحبه‌ها، برنامه‌ها و مناظرات خود عنوان کرده و ما انتظار داریم این خط مشی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

خاتمی قانون‌گرایی را از مهمترین رئوس برنامه‌های دکتر روحانی دانست و گفت:‌ شفافیت، گردش اطلاعات آزاد، مبارزه با بیکاری و فساد ریشه‌دار، امنیت برای بخش خصوصی،‌ایجاد فضای امن برای دانشجویان، حمایت از زنان، آزادی قلم، رفع تبعیض‌های قومیتی و تعامل با جهان از دیگر برنامه‌های دکتر روحانی است که ما انتظار داریم این برنامه‌ها به خوبی اجرا شود.
انتهای پیام/68004/ج40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها