امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43577
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار مدافعان حرم حضرت زینب (س) با بیان اینکه باید از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار مدافعان حرم حضرت زینب (س) با بیان اینکه باید از وقوع جنگ در سوریه جلوگیری کرد گفت: بسیاری از جنگ‌های بین المللی از یک حادثه کوچک شروع شده اما بعد از شروع، کنترلش از دست خارج
می‌شود.

رضایی اظهار داشت: آمریکایی‌ها با این تصور که کشورهای اطراف سوریه از جمله فلسطین ،ترکیه ،مصر و عراق در نا امنی و بی ثباتی هستند و شعله جنگ به آن کشورها سرایت نخواهد کرد می‌خواهند به سوریه حمله کنند که این تصور اشتباه و خطرناکی است.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر دولتمردان آمریکا به سوریه حمله کنند دست به قمار بزرگی می‌زنند گفت: بدلیل طولانی شدن جنگ نوعی همبستگی انسانی و اسلامی ممکن است در منطقه و جهان بوجود آید و این سرزمین به یک باتلاق سیاسی برای آمریکا  تبدیل شود که خروج از آن سال ها طول بکشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران قصد دخالت در هیچ جنگی را ندارد گفت: دولت آقای روحانی باید تلاشهای بیشتری را با کمک دولت عراق و کشورهای همسایه مخالف جنگ در جلوگیری از بحران انجام دهند.

وی ادامه داد : باید از طریق دولت عراق خطرات و آسیب‌های وقوع جنگ جدید به آمریکایی‌ها گوشزد شود.

رضایی درباره اهمیت استراتژیک کشور سوریه اظهار داشت: سوریه دروازه آمریکا به منطقه نفت خیزخاورمیانه و یکی از حلقه‌های کمربند طلایی در کنترل ایران، چین و روسیه همچنین راهی برای شکستن محاصره اسرائیل از جبهه مقاومت و بیداری اسلامی است لذا آمریکا به این سادگی دست ازسر سوریه برنمی‌دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اگر جنگی در سوریه رخ دهد محدود خواهد بود اما چالش پس از آن سال‌ها طول می‌کشد.

رضایی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم که ملت‌های آمریکا و اروپا اجازه ندهند ماجراجویی جدیدی شکل گیرد تا هزاران سرباز و فرزندان انها در این جنگ از بین نروند و به مردم بیگناه منطقه اسیب جدی نرسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها