امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43600
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، آیین تشییع پیکر «سعید نیاز‌کرمانی» پژوهشگر، ادیب و شاعر برجسته کرمانی‌‌ صبح امروز با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، آیین تشییع پیکر «سعید نیاز‌کرمانی» پژوهشگر، ادیب و شاعر برجسته کرمانی‌‌ صبح امروز با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و هنر استان کرمان از مقابل مجتمع فرهنگی هنری عصر انتظار برگزار و پیکر وی در قطعه هنرمندان کرمان به خاک سپرده شد. 

احمد سعیدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در حاشیه این آیین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: درگذشت «سعید نیاز‌کرمانی» به عنوان یکی از مردان ارزشمند و فقید حوزه فرهنگ و ادب استان کرمان و کشور، اندوهی بزرگ برای جامعه ادبی است.

وی با ابراز تأسف و تسلیت درگذشت «سعید نیاز‌کرمانی» به خانواده آن مرحوم و جامعه ادبی بیان داشت: وی سال‌ها در حوزه پژوهش و تحقیق ادبیات و شعر قلم زد و آثار گرانمایه‌ای را به یادگار گذاشت.

سعیدی تصریح کرد: نیاز‌ کرمانی‌ با وجود عارضه بیماری که موجب خانه‌نشینی سال‌های متمادی وی شده بود به دلیل عشق و علاقه‌ای که به شعر و ادب داشت در محافل و مجامع حضور می‌یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان حشر با اولیای الهی را برای آن مرحوم و صبر و استقامت برای خانواده ‌سعید نیاز‌کرمانی‌ و جامعه هنری استان را از خداوند متعال خواستار شد.

به گزارش فارس، «سعید نیاز‌کرمانی» پژوهشگر، ادیب و شاعر برجسته کرمانی‌‌ پس از تحمل سال‌ها رنج و سختی بیماری سه‌شنبه شب دار فانی را وداع گفت.

از آثار برجسته این هنرمند کرمانی می‌توان به «برگزیده شاهنامه»، «در کوچه‏‌هاى خلوت شب»، 15 جلد «حافظ‌شناسى»، «سخن اهل دل» و ... اشاره کرد.
انتهای پیام/80017/غ20/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار