امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43612
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اندیشکده استراتفور در گزارشی تحلیلی اذعان کرده است که عملیات نظامی محدود ایالات متحده علیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اندیشکده استراتفور در گزارشی تحلیلی اذعان کرده است که عملیات نظامی محدود ایالات متحده علیه سوریه می‌تواند به نفع ایران تمام شده و فضای مدیریت بهتری را برای ایرانی‌ها در سوریه فراهم آورد.

بنابراین گزارش، استراتفور در تحلیل خود اذعان کرده است که حمله محدود آمریکایی‌ها که نتواند دولت اسد را سرنگون کند، بین نیروهای سوری مخالف اسد تفرقه ایجاد کرده و مدیریت صحنه نبرد را برای ایران آسان‌تر می‌کند.

پیش‌بینی حصول اختلاف بین تروریست‌های سوری از آن رو توسط استراتفور انجام شده است که برخی از گروه‌های سوری مخالف دخالت نظامی در سوریه بوده و برخی با آن موافق‌اند.

این گزارش همچنین تصریح کرده است که تنها منفعت آمریکا در سوریه از برکناری اسد از قدرت، همانا کاهش نفوذ منطقه‌ای ایران خواهد بود و در عین حال اذعان کرده که ایران از طریق متحدینش از جمله حزب‌الله لبنان در برابر اقدام نظامی علیه دولت سوریه بیکار نخواهد نشست.

ایران به‌عکس برخی کشورهای عربی، هراسی از ناامنی در منطقه ندارد چرا که در فضای داخلی قادر بوده امنیت را برقرار کند. علاوه بر آن سال‌ها تحریم باعث شده که ایران به زندگی در رنج عادت کند بنابراین اگرچه برخی دولت‌های عربی ضعیف از هرج و مرج در سوریه آسیب می‌بینند اما به‌نظر نمی‌رسد آسیب زیادی متوجه ایران شود. حتی ایران خواهد توانست که از هرج و مرج در جهان عرب به نفع خود بهره‌برداری کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها