امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43616
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، موضوع کودکان بازداشتی در زندان‌های آل خلیفه در آستانه بازگشایی مدارس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، موضوع کودکان بازداشتی در زندان‌های آل خلیفه در آستانه بازگشایی مدارس باعث برگزاری کنفرانسی با عنوان «ترور دوران کودکی» شد.

«هادی الموسوی» مسئول بخش آزادی‌ها و حقوق بشر جمعیت وفاق بحرین در نشستی مطبوعاتی گفت: این بخش از ابتدای انقلاب تاکنون توانسته است بازداشت 261 کودک را رصد کند، اما این آمار دقیق نیست، زیرا دسترسی به اطلاعات دقیق بازداشت کودکان برای ما امکان پذیر نیست و آمار واقعی ممکن است دو برابر یا بیشتر باشد.

وی در بیان جزئیات آمار مذکور گفت: 12 کودک در سال 2011، 148 کودک در سال 2012 و 101 کودک نیز تاکنون در سال 2013 بازداشت شده‌اند.

موسوی با اشاره به دشواری تهیه آمار واقعی از کودکان زندانی در بحرین، تعداد کودکان زندانی را دستکم 450 نفر اعلام کرد.

مسئول بخش آزادی‌های جمعیت وفاق گفت: برخی از کودکان به خاطر ترسیم اشکال خاص – تصاویر هندسی با مفهوم‌های انقلابی مثل دایره به عنوان نماد میدان اللؤلؤه - روی میز مدرسه مورد بازخواست قرار می‌گیرند و والدینشان احضار می‌شوند که این اقدام مصداق بارز جنایت علیه کودکان است.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است که با موج سرکوبگری این رژیم روبرو شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها