امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4363
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۱۹
تعداد بازدید: 117
جواد کریمی در گفت‎وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مشهد هدف اصلی فتنه را ضربه زدن به نظام اسلامی دانست اظهار ...

جواد کریمی در گفت‎وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مشهد هدف اصلی فتنه را ضربه زدن به نظام اسلامی دانست اظهار کرد: نظام اسلامی زمانی دچار مشکل می‎شود که رکن رکین آن یعنی ولایت فقیه مورد هجمه قرار گیرد.

وی با اشاره به تفاوت فتنه 92 با فتنه 88، مواضع سران فتنه را بسیار شفاف‎تر از سال 88 دانست و خاطرنشان ساخت: در این دوره فتنه‎گران آشکارا ولایت و رهبری را هدف قرارداده تا نفوذ کلام رهبری را در جامعه و در میان مردمی که تبعیت از ولی فقیه دارند را کاهش دهند.

کریمی رمز موفقیت و پیروزی سران فتنه را کاهش جلوه دادن تاثیر رهبر در جامعه عنوان کرد و بیان داشت: در این صورت مردم قادر نیستند با قدرت و بصیرت خود عملکرد فتنه‏‌گران را خنثی سازند.

وی ادامه داد: برآورد و جمع‌بندی مقام معظم رهبری این است که اگر فتنه‌ای مانند فتنه 88 رخ بدهد، مردم در صحنه حضور یافته و جواب آن‌ها را می‎دهند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکی دیگر از تفاوت‌های فتنه 92 نسبت به سال 88، اظهار داشت: تحلیل فتنه‌گران برای برهم زدن انتخابات آتی، انجام اقدامات قبل از برگزاری انتخابات است چرا که پس از انتخابات و حضور مردم در صحنه، مشابه سال 88، فعالیت‌های فتنه‌گران تاثیری ندارند.

وی با اشاره به وقوع حوادثی در مجلس، دولت و حاشیه‎های به ‎وجود آمده در سال گذشته، تصریح کرد: سال گذشته با درایت مقام معظم رهبری و توجهات مردم به خوبی طی شد.

کریمی رد صلاحیت برخی اصلاح‌طلبان و سران فتنه 88 از سوی شورای نگهبان را خط بطلانی بر واژه فتنه و حوادث فتنه دانست و تاکید کرد: تایید صلاحیت این افراد به آن‌ها اجازه می‎دهد که سیاهی لشکر خود را به خیابان‎ها بیاورند.

وی با بیان اینکه با وجود حضور سران فتنه 88 در انتخابات پیش رو، مردم به آن‌ها رای نمی‎دهند، گفت: حضور این اصلاح‌طلبان در انتخابات نقطه اتکای عناصر ضد انقلاب، وهابیت و سلطنت‌طلب‎ها را در فتنه 92 فراهم می‎کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم قطعی و قاطع شورای نگهبان در برابر سران فتنه 88 برای حضور در انتخابات، اذعان داشت: رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا و انگلیسی‎ها موضع خود را در دفاع از فتنه‌گران 88 به طور رسمی اعلام کرده‎اند.

وی تصمیم‎گیری و شناخت نامزدهای انتخاباتی را وظیفه هر فرد دانست که در صورت مطلع نشدن از نامزد اصلح می‎توانند با افراد قابل اعتماد مشورت کنند و ابراز داشت: یکی از جایگاه‎هایی که به صورت شفاف در بحث انتخابات وارد شده، قشر دانشجویی و دانشگاهی است. کریمی با اشاره به شفاف بودن سوال‎ها و حفظ حرمت‎ها در جلسات پرسش و پاسخ در دانشگاه‎ها، بیان کرد: در فضای دانشگاهی و دانشجویی با وجود نگاه منطقی و علمی باید فضای گفت‎وگو آرام و بدون تنش باشد.

وی با اشاره به وقوع برخی حوادث برای برهم زدن جلسات پرسش و پاسخ کاندیداها در برخی دوره‎های خاص، خاطرنشان کرد: این اقدامات برای قطع رابطه دانشجویان و نخبگان با سیاسیون انجام می‎شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کاندیداها باید نگاه به آینده و تفکر جوانان را شناسایی و در برنامه‎های خود استفاده نمایند.

وی در ادامه با اشاره به شعار سال، حماسه‌سازان اصلی تاریخ انقلاب اسلامی را مردم دانست و گفت: خواص و مسئولان اگر پا به پای مردم در خلق حماسه فعالیت کنند حفظ می‎شوند، اما در غیر این صورت منزوی می‎شوند.

کریمی کوتاهی مسئولان در این برهه زمانی حساس را غیرقابل جبران دانست و اظهار داشت: کسانی که در فتنه 88 موضع‎گیری مشخصی نداشتند، پس از پایان فتنه در تاریخ منزوی شدند.

وی حماسه اقتصادی را مقدمه حماسه سیاسی دانست و افزود: حماسه سیاسی خلق دولت جدید است، دولتی که نقاط قوت دولت‎های گذشته به‎خصوص دولت نهم و دهم را دارا باشد و از نقاط ضعف آن‎ها دوری گزیند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فراهم آمدن زیرساخت‎های تولید در تحول حماسه اقتصادی، تصریح کرد: تحریم‎ها علیه ایران فرصت‎‌های مناسبی را برای تولید فراهم آورده است.

وی اجرای برخی قوانین همچون هدفمندی یارانه‎ها را زمینه‎ای مناسب در بحث تحول اقتصادی عنوان کرد و ابراز داشت: انتخابات پیش رو سکوی پرشی برای حماسه سیاسی فراهم کرده است و آحاد مردم باید برای ایجاد اوضاعی توام با آرامش و اقتدار تلاش نمایند.

انتهای پیام/70005/صا40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها