امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43644
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عدنان حسن‌محمود» سفیر سوریه در ایران در مراسم اعلام همبستگی کشورهای ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عدنان حسن‌محمود» سفیر سوریه در ایران در مراسم اعلام همبستگی کشورهای آمریکای لاتین با سوریه که ظهر امروز پنجشنبه در سفارت ونزوئلا برگزار شد، با قدردانی از سفارت ونزوئلا و سفرای عضو اتحادیه آلفا (کشورهای آمریکای لاتین) برای گردهمایی در حمایت از ملت و دولت سوریه و در مخالفت با سیاست‌های توسعه‌طلبانه آمریکا، با درود بر روح چاوز که علیه امپریالیسم جهانی ایستاد و مقاومت کرد گفت: ما در دورانی زندگی می‌کنیم که کشورهای آمریکای لاتین در مقابل استکبار ایستاده‌اند.

وی با اشاره به ایستادگی ملت و دولت سوریه در مقابل گروه‌های تروریستی طی دو سال اخیر، یادآور شد:‌ امپریالیسم جهانی به مقامات سوری گفت که اگر سوریه از محور مقاومت خارج شود مشکل این کشور حل خواهد شد.

سفیر سوریه در ایران با اشاره به شکست گروه‌های تروریستی و دولت‌های منطقه‌ای حامی آنها خاطرنشان کرد:‌ امروز آمریکا مستقیما وارد جنگ با سوریه شده است.

عدنان‌ حسن‌محمود با اشاره به شکست استراتژیک گروه‌های تروریستی کشورهای ضدسوری از ارتش و دولت این کشور اظهار داشت: دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد گروه‌‌های تروریستی مسلح در مناطق مختلف از جمله خان‌الاسد و غوطه شرقی از سلاح شیمیایی استفاده کردند.

سفیر سوریه به همکاری این کشور با بازرسان سازمان ملل برای جست‌وجو و کاوش در مناطق آلوده به مواد شیمیایی خاطرنشان کرد:‌ این همکاری‌ها نشان می‌دهد که دولت ما از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است.

حسن‌محمود آمریکا را ضدملت‌های منطقه خواند که به دنبال قتل و کشتار و ویرانگری در خاورمیانه می‌باشد و شاهد این مدعا را جنگ عراق و کشتار ده‌ها هزار انسان بیگناه در عراق دانست.

وی با بیان اینکه آمریکا منشور سازمان ملل و همه حقوق بین‌المللی را زیر پا گذاشته و به آنها توجهی نمی‌کند، گفت: همه شنیدیم که وزیر جنگ و خارجه آمریکا در مجلس سنا و نمایندگان هدف از این حمله را حمایت از رژیم صهیونیستی در منطقه خواندند. هدف از حمله احتمالی آمریکا ضربه به محور مقاومت است که سوریه، حزب‌الله و ایران را شامل می‌شود.

سفیر سوریه با بیان اینکه ما در مقابل آمریکا با همه قوا ایستاده و همه اهداف آنها را با شکست روبرو می‌کنیم افزود: سوریه طی این دو سال نشان داده که شکست نخواهد خورد.

حسن‌محمود ادامه داد: من در ارتباط دائمی با مردم سوریه هستم و تاکید می‌کنم که روحیه آنها امروز در حد اعلی برای این حمله احتمالی است.

وی یادآور شد: سوریه در این جنگ تنها نیست زیرا مجموعه مقاومت و کشورهای جهانی در کنار ما خواهند بود. روسیه، چین، کشورهای آمریکای لاتین و برخی کشورهای بین‌المللی همراه سوریه خواهند بود و ما افتخار می‌کنیم که آلبا حامی سوریه است.

سفیر سوریه با اشاره به اینکه این کشور ایستادگی کرده و به همراه محور مقاومت این حمله را دفع می‌کند، خاطرنشان کرد: ملت و حکومت سوریه ایمان دارند که پیروز خواهند شد زیرا آنها اراده والایی برای مقابله با این حمله دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها