امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43645
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس کمیسیون اروپا گفته اتحادیه اروپا با کاربرد نیروی نظامی برای حل بحران سوریه مخالف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس کمیسیون اروپا گفته اتحادیه اروپا با کاربرد نیروی نظامی برای حل بحران سوریه مخالف است.

خبرگزاری اینترفاکس گزارش داد آقای «خوزه مانوئل باروسو» در یک کنفرانس خبری در حاشیه نشست سران سران کشورهای گروه بیست درسن‌پترزبورگ ضمن تأکید بر اینکه اتحادیه اروپا خواهان حل بحران سوریه از راه‌های سیاسی است، گفت: « اتحادیه اروپا  با اقدام نظامی برای حل بحران سوریه مخالف است».»

وی افزود: «اتحادیه اروپا خواستار آن است که نتایج تحقیقات کارشناسان سازمان ملل متحد در مورد کاربرد احتمالی سلاح شیمیایی در سوریه ، هرچه زودتر منتشر شود».

اشاره رئیس کمیسیون اروپا به لفاظی‌های جنگ‌طلبانه‌ای است که کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا در هفته‌های گذشته با طرح ادعاهایی درباره حمله شیمیایی در منطقه غوطه شرقی سوریه علیه دولت آن کشور به راه انداخته‌اند.

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات آقای اوباما در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در روز 21 آگوست، در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.

دمشق همچنین به بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود در آنها از حمله شیمیایی استفاده شده تحقیقات لازم را به عمل آورند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها