امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43649
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باراک اوباما و شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در حاشیه نشست سران گروه 20 دیدار و درباره تحولات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باراک اوباما و شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در حاشیه نشست سران گروه 20 دیدار و درباره تحولات سوریه با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

رویترز گزارش داد رئیس جمهور آمریکا گفته منتظر فرصتی است تا با نخست‌وزیر ژاپن گفت‌وگوی گسترده‌تری درباره اوضاع سوریه داشته باشد.

اوباما به خبرنگاران گفت: «من به دنبال فرصتم هستم تا گفت‌وگوی گسترده‌تری درباره اوضاع سوریه و این دیدگاه مشترکمان که استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه نه تنها یک تراژدی، بلکه نقض قوانین بین‌المللی است ـ باید ان را مورد بررسی قرار داد ـ داشته باشم.»

آبه، که از اظهار نظر عمومی درباره مواضع کشورش درباره تلاش آمریکا برای اقدام نظامی در سوریه خودداری کرده گفت او منتظر فرصت است تا با رئیس جمهور آمریکا درباره راههای بهبود اوضاع در سوریه گفت‌وگو کند.

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است. 

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها