امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43659
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با ششمین ماه درگذشت «هوگو چاوز» رئیس جمهور فقید ونزوئلا، نشست ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با ششمین ماه درگذشت «هوگو چاوز» رئیس جمهور فقید ونزوئلا، نشست مشترکی با حضور سفرای کشورهای آلبا و سفیر سوریه به منظور اعلام حمایت کشورهای حوزه آلبا از سوریه به میزبانی سفارت ونزوئلا در ایران برگزار شد.

در این مراسم که سفرای کشورهای بولیوی، نیکاراگوئه، ونزوئلا، سوریه، اکوادور و کاردار سفارت کوبا حضور داشتند، سفرای ونزوئلا و سوریه به سخنرانی پرداختند.

«آمن هوتب زامبرانو»، سفیر ونزوئلا در تهران ضمن تشکر از حضور سفرای کشورهای حوزه آلبا و همچنین سفیر سوریه در تهران در این مراسم، اظهار داشت: ما عاشقان صلح در جهان هستیم و به نمایندگی از کشور ونزوئلا حمایت خود از ملت سوریه را که در سالهای اخیر مقاومت خود را نشان داده‌اند اعلام می‌کنم.

وی با بیان اینکه آمریکا در 3 سال اخیر سوریه را تحت فشار قرار داده و از مزدوران برای فشار بر سوریه حمایت کرده‌است، گفت: آمریکا تحریم‌های اقتصادی علیه سوریه اعمال کرده است.

زامبرانو با اشاره به حمله شیمیایی 21 آگوست در سوربه، اظهار داشت: آمریکا سعی کرد این حمله را به گردن دولت سوریه انداخته تا بتواند فشار بیشتری به سوریه وارد کند و در نهایت هفته گذشته تصمیم گرفتند به سوریه حمله کنند.

وی با بیان اینکه تا کنون تصمیم رسمی در سازمان ملل برای حمله به سوریه اتخاذ نشده است، تصریح کرد: طی چند هفته گذشته سعی کرده‌اند دولت سوریه را متهم به استفاده از سلاح شیمیایی کنند. آمریکا هیچ بهانه و مدرکی برای حمله به سوریه در اختیار ندارد.

زامبرانو اظهار داشت: در این اجلاس از سفرای کشورهای آلبا به منظور حمایت و اعلام همبستگی با سوریه دعوت کرده‌ایم.

وی با اشاره به طرح چاوز برای برقراری صلح و امینت در جهان، گفت: چاوز هنگامی که برای انتخابات 7 اکتبر نامزد شده بود، طرحی را تحت عنوان طرح میهن ارائه داد که هدفش ایجاد صلح و امنیت در جهان و حمایت از تمامیت ارضی سایر کشورهای جهان است.

زامبرانو ادامه داد: هم اکنون حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه مورد تعرض قرار گرفته است. به شما اطمینان می‌دهیم که با گذشت زمان آمریکا سخت‌تر خواهد توانست هر گونه اقدام نظامی علیه کشورها انجام دهد.

سفیر ونزوئلا اقدامات روسیه و چین در شورای امنیت را بسیار مهم و مثبت ارزیابی و تأکید کرد: ما تمام تلاش خود را از نظر دیپلماتیک و سیاسی برای جلوگیری از جنگ در سوریه و حمله علیه مردم سوریه به کار می‌بندیم.

زامبرانو در پایان تصریح کرد: ما خواستار جلوگیری از این حمله هستیم و این حمله می‌تواند عواقب وخیمی داشته باشد.

به گزارش فارس، در ابتدای این نشست سرود ملی سوریه و جمهوری بولیواری ونزوئلا پخش و در ادامه یک کلیپ ویدئویی از رئیس جمهور سابق ونزوئلا پخش شد که در آن چاوز در حضور اسد می‌گوید که آمریکا هیچ وقت به آرزویش مبنی بر سقوط اسد دست پیدا نخواهد کرد و ما (ونزوئلا) از اسد حمایت می‌کنیم.

در پایان این نشست بیانیه‌ کشورهای حوزه آلبا و مردم این کشورها توسط سفرای آلبا به رئیس جمهور سوریه تقدیم شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها