امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43674
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏آباد، رئیس مجلس شوراری اسلامی ایران دقایقی پیش در رأس یک هیئت عالی‌رتبه وارد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏آباد، رئیس مجلس شوراری اسلامی ایران دقایقی پیش در رأس یک هیئت عالی‌رتبه وارد فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد شد و مورد استقبال گرم معاون رئیس مجلس، معاون وزیر خارجه ترکمنستان، سفیر ایران در عشق‌آباد و دیگر دیپلمات‌ها و کارکنان نهادهای ایرانی مقیم این کشور قرار گرفت.
 ملاقات با رئیس جهوری، رئیس مجلس، وزیر خارجه ترکمنستان و نیز سخنرانی در مجلس (پارلمان) ترکمنستان، سخنرانی در دانشگاه «مختومقلی»، ملاقات با خانواده‌های ایرانی مقیم عشق‌آباد، بازدید از موزه ملی قالی ترکمن و سفر به مرو قدیم واقع در استان «ماری» از دیگر برنامه‌های سفر رئیس مجلس ایران و هیئت همراه وی به ترکمنستان برنامه‏‌ریزی شده‏ است.
 این درحالی است که وزیر نفت و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران، رئیس مجلس کشورمان را در سفر 3 روزه به ترکمنستان همراهی می‌کنند.
 سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به ترکمنستان در راستای روابط دوجانبه و گسترش روابط بین مجالس 2 کشور و نیز در پاسخ به سفری است که هشت آذر سال 1388 رئیس مجلس ترکمنستان به ایران داشت، انجام می‏‌شود و گروهی از خبرنگاران و گزارشگران رسانه‏‌های کشورمان نیز لاریجانی را در سفر به ترکمنستان همراهی می‏‌کنند.
 رئیس مجلس ایران در بدو ورود به عشق‌آباد در فرودگاه این کشور با خبرنگاران مصاحبه کرد که مشروح آن متعاقبا تهیه و ارسال خواهد شد.
 
انتهای پیام/.  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها